DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Mimarlık Okumak: Pecs Üniversitesi

Lisede sayısal alanda eğitim alan öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümlerden biridir mimarlık. Mimarlar, bina ve diğer yapıların koşullara uygun olacak şekilde projelendirilmesinde ve/veya denetlenmesinde görev alırlar. Pek çok alanda ihtiyaç duyulan mimarların prestijleri ve kazançları da standardın üzerindedir. Ancak mimarlık eğitiminin kaygı oluşturan bir noktası vardır: Ülkemizde mimarlık eğitiminin puanları oldukça yüksektir. 

Yurtdışında ise sınav stresi yaşamadan, sıralamayı dert etmeden, yüksek kalitede mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Sizin gibi farklı farklı ülkelerden eğitim almaya gelmiş yüzlerce öğrenci ile tanışarak yabancı dilinizi geliştirirken aynı zamanda iletişim becerilerinizi de kuvvetlendirebilir ve genel kültürünüzü artırabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almanın en iyi yanlarından biri, alışkın olduğunuz, sahip olduğunuz kültürden farklı kültürlerle tanışmak ve bakış açınızın genişlemesidir. 

Yurtdışında en iyi Mimarlık eğitimi alabileceğiniz okullardan biri Macaristan’ın Peç şehrinde bulunmaktadır. Hırvatistan sınırında bulunan Peç şehri, Macaristan’ın en büyük beşinci şehridir. Öğrenci nüfusu oldukça yoğunlukta olan bu şehirde konaklama ve yaşam maliyetleri anlamında öğrenciye hitap etmektedir. Yaklaşık 2000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Pecs (Peç) şehri, farklı pek çok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış ve onlardan izler taşıyan bir şehirdir. Mimarlık okuyacak öğrencilere ise bu medeniyetlerden kalma farklı mimari yapıları sayesinde deneyimsel bir eğitim sunmaktadır. 

Çok uzun yıllar Türk himayesinde bulunan bir ülke olarak Macaristan’ın kültürü Türklerinkine çok uzak değildir. Aynı zamanda yoğun bir Türk nüfusuna da sahip olan Macaristan’da eğitim almaya gittiğinizde kendinizi evinizden çok uzakta hissetmez aynı zamanda bir Avrupa ülkesinde olmanın farkını yaşarsınız. 

1367 yılında kurulan Pecs (Peç) Üniversitesi, Orta Avrupa’nın en eski ve en köklü üniversitelerinden biridir. Geniş bir bölüm yelpazesine sahip olan üniversite, kaliteli ve başarılı bir eğitim vermektedir. Eğitim dili İngilizce olan Pecs Üniversitesi’nde lisans eğitiminin süresi bölüme göre değişiklik göstermekte olup Mimarlık eğitimi 5 yıl sürmektedir. Yeterli dil seviyesine sahip değilseniz okulun hazırlık eğitiminden de faydalanabilirsiniz. Pecs Üniversitesi’nde her yıl yaklaşık 20 bin öğrenci eğitim almaktadır. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasına giren bir üniversitedir. 

Yurtdışında Mimarlık eğitimi alabileceğiniz diğer okullar ve Pecs Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim ofislerine gelerek alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Akademik kariyerinize profesyonel destek sağlayan danışmanlarımızdan dilerseniz öncesinde telefon ve canlı destek hattı üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız