DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Moda Tasarımı Okumak Mı İstiyorsunuz?  İtalya Sizi Bekliyor!

Rönesans’ın beşiği İtalya, moda denince insanın aklına gelen ilk ülkedir. Kültürel zenginlikleri, köklü uygarlığı ve yaklaşık 600 yıldır devam eden üniversite geleneği sayesinde gerek turistik gerek de akademik açıdan, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelir. Modanın kalbinin attığı ve dünyaca ünlü defilelerin yapıldığı bir ülkede Moda Tasarımı okumak istiyorsanız, İtalya sizi bekliyor diyebiliriz.

Özellikle Milano, dünyaca ünlü markaların defilelerine sahne olan ve bir çok moda tasarımcısının yetiştiği şehir olmasından dolayı, “Dünyanın Moda Başkenti” sıfatına layık görülmüştür. Sanatın kalbinin attığı ışıltılı sokakların ülkesi İtalya’da Moda Tasarımı konusunda alınacak bir eğitim, sizi entelektüel açıdan besleyecek ve estetiğe olan bakış açınızı başka hiçbir ülkenin veya bölümün yapamayacağı kadar genişletecektir. 

Yurtdışında Moda Tasarımı okumak istiyorsanız, İtalya gitmeyi düşüneceğiniz ülkelerin başında gelmelidir. İtalya’da Moda Tasarımı eğitimi almak için Yükseköğrenim Kurumları Sınavı’ndan (YKS) taban puan almanız ve ülkemizdeki herhangi bir üniversitenin 4 yıllık bir bölümüne kayıt yaptırma hakkına sahip olmanız yeterlidir. 

Peki yurtdışında Moda Tasarımı okumak isteyenlerin ilk tercihi olan İtalya’da Moda Tasarımı eğitimi alabileceğiniz en iyi kurumlar hangileridir?

Academia del Lusso, Milano’nun en büyük alışveriş caddesi olan Montenapoleone’deki konumuyla ve İngilizce eğitimi ile tercih edeceğiniz kurumların arasında yer bulmuştur. Academia Del Lusso’nun akademik kadrosu, tasarım dünyasında yer etmiş isimlerden oluşmaktadır. Bu akademik kadro yıllardır moda dünyasında görev alan profesyoneller yetiştirmektedir. 

Yine Milano’da yer alan İstituto Marangoni, 84 yıllık bir geçmişe sahiptir. Stefano Gabbana gibi bir tasarımcıyı moda dünyasına kazandıran okul, yurtdışında Moda Tasarımı okumak isteyen öğrenciler için altın madeni değerindedir. Gucci ve Ferragamo müzelerine sadece birkaç adım mesafede olan okulun konumu, İtalya’da Moda Tasarımı okumak isteyen herkese ilham verebilecek bir noktadadır. 

İstituto Secoli ise, kalıp ve dikiş konusunda uzmanlaşmak isteyen Moda Tasarımı öğrencileri için en uygun seçenektir. Milano’nun en eski şehir müzesi olan Doğa Tarihi Müzesi’nin karşısında olan okul, Porta Venezia bölgesindeki tarihi bir binada bulunmaktadır. Büyük ve aydınlık sınıflara sahip okul, öğrencilerden B1 seviyesinde İtalyanca veya İngilizce bilgisi istemektedir. İstituto Secoli’deki eğitim faaliyetleri, “Secoli Yöntemi” isimli, okulun kendisine has bir yöntem ile gerçekleştirilir.

Listemizdeki son okul olan Accademia Italiana’nın kampüsleri ise Roma ve Floransa’da bulunmaktadır. AI, kendi alanındaki en profesyonel kuruluşlardan birisi olarak kabul edilmekte olup tasarım dünyasına yüzlerce öğrenci kazandırmasıyla, moda dünyasının gözbebeklerinden birisidir.

Dünyanın en kaliteli ve gösterişli moda defilelerinin ve gösterilerinin yer aldığı İtalya’da kaliteli ve vizyonu oldukça geniş bir Moda Tasarımı eğitimi almak isterseniz, vakit geçmeden hemen bizi arayabilirsiniz. İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret ederek kaydınızı en kısa sürede ve  en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız