DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Mühendislik Eğitimi: Bilişim, Elektronik, Ziraat, İnşaat, Makina

Mühendislik alanı uzun yıllar boyunca saygınlığını korumuş bir meslek alanıdır. Günümüzün endüstriyel dünyası mühendislik öğrencilerine sayısız iş imkanı sunmaktadır. Bu sebepten dolayı da bu saygın mesleği tercih eden kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle birden fazla mühendislik alanı ortaya çıkmaya başlamıştır. Türkiye'nin modernizasyondaki yavaşlığı ise 21. yüzyılda kaliteli bir mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencileri yurtdışındaki alternatiflere yöneltmektedir.

Yurtdışında Mühendislik Eğitimi

Yurtdışındaki ülkelerin önemli bir kısmı sanayi devrimine erken dahil olduklarından dolayı mühendisliğe büyük bir önem vermektedirler. Özellikle Almanya bu alana önem veren ülkelerin başında gelmektedir. Ve Endüstri 4.0 gibi yeniliklerle beraber ülkenin mühendisliğe biçtiği pay normalin de üzerine çıkmıştır. Tamamıyla bir sanayi ülkesi olan Almanya, bilişim, otomotiv, bilgisayar, tarım, inşaat ve parça üretimi gibi sektörlerde söz sahibi olduğu için mühendislik piyasasını tek başına domine etmektedir. Sadece Ziraat alanında Rusya ve Ukrayna'nın Almanya'ya karşı güçlü bir altyapısı vardır.

Bilişim, Elektronik, Ziraat İnşaat ve Makina mühendisliklerini ele alacağımız bu yazıda Almanya'nın sektördeki hakimiyetinden dolayı tanıtımlarımızı Ziraat Mühendisliği hariç bu ülke üzerinden yapmaya karar verdik. İşte size Draft YurtdışıEğitim farkıyla en iyi mühendislik okulları!

Bilişim Mühendisliği - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Almanya'daki üç şehirde faaliyet gösteren Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi geleceğin tasarımcılarını ve yöneticilerini yetiştiren bir eğitim kurumudur. Bu kurum  Almanya'da bilişim alanında lider konumdadır. Ülkenin Endüstri 4.0 vurgusunu en çok yapan üniversitesi olan BITS yani Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerini özellikle bilişim ve bilgi teknolojsi alanında yeni bir çağa hazırlayan Dijital İşletme ve Veri Bilimi bölümüyle adını duyurmuştur.

Elektronik Mühendisliği - Leibniz Hannover Üniversitesi

Adını ünlü Alman filozof Leibniz'den alan Leibniz Hannover üniversitesi ülkenin en gelişmiş kentlerinden birisi olan Hannover'de bulunmaktadır. Elektronik Mühendisliği alanında Almanya'nın öncü eğitimlerinden birini veren kurum sıkça tercih edilen bir üniversitedir.

Ziraat Mühendisliği - SUMY Agriarni Üniversitesi

Ukrayna'nın en gelişmiş tarım üniversitesi olan SUMY Agriarni Üniversitesi sadece ziraat ve tarım üzerine uzmanlaşan bir üniversite olduğundan dolayı bu alanda kusursuz bir eğitim vermektedir.

İnşaat Mühendisliği - Münih Teknik Üniversitesi

Almanya'nın teknoloji konusundaki en gelişmiş şehirlerinden birisinde bulunan Münih Teknik Üniversitesi bu sayede İnşaat Mühendisliği’ne yeni bir vizyon getirmeyi başarmıştır.

Makine Mühendisliği - Dresden Teknik Üniversitesi

Dresden'de bulunan bu eğitim kurumu BMW, Audi ve Mercedes gibi şirketlere personel yetiştirmesiyle ünlenmiştir ve Almanya'nın en iyi makine mühendislerinin çıkış noktasıdır.

Yurtdışında kalifiye bir mühendislik eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Bu sayede size en uygun olan yurtdışı eğitim fırsatını yakalayarak, prestijli bir kariyerin ilk basamaklarını atmış olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız