DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Okumak: Uluslararası Balkan Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurtdışı eğitimi dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerdendir. Uluslararası tanınırlığa ulaşmış ve Avrupa standartlarında eğitim veren bu üniversite aynı zamanda geleceğin parlayan yıldızı olmuştur diyebiliriz. Bununla birlikte, Uluslararası Balkan Üniversitesi’ni en cazip kılan yönlerden birisi de diğer Avrupa üniversitelerine göre uygun maliyetli olmasıdır. Rakipleriyle aynı klasmanda bir eğitimi uygun bir fiyata veren bu prestijli okul, bu sebepten dolayı sayısız öğrencinin tercihi olmuştur.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Hakkında

2006 yılında Üsküp Eğitim ve Kültür vakfı tarafından kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Erasmus ve Mevlana programlarıyla uyumlu olan üniversite, global bilinirliğe ulaşmayı başarmış saygın bir eğitim kurumudur. Türkiye’den gelen öğrencilerin kültürel yakınlıktan dolayı sık sık tercih ettiği Makedonya’da konuşlanmış olan üniversite pek çok alanda eğitim vermektedir. Bu alanların başında da Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi alanlar vardır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu sebepten dolayı kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz gereklidir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde de uluslararası bir düzeyde eğitim alarak dünyadaki pek çok üniversite ile aynı standartta eğitim alma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Sınavsız Geçiş Hakkı

Türkiye’de  yüksek puan gerektirdiği için okunması hayli zor olan pek çok bölümü, bu üniversite sayesinde okuyabilirsiniz. Çünkü okul sınavsız geçiş hakkını öğrencilerine tanımaktadır. Bundan dolayı, Türkiye’de istediği kurumda eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil eder. Sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri de ağırlayan bu eğitim kurumu yaşam tecrübesi kazanmanıza da yardımcı olacak ve sizi kariyerinize en iyi şekilde hazırlayacaktır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Avantajları Nelerdir?

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin bütün eğitim programları Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınmaktadır. Üniversitenin lisans programları tercih ve yerleştirme kılavuzunda da yer almaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Balkan Üniversitesi yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere uygun maddi koşullarda eğitim imkanı sunan bir kurumdur. Bu saygın kurumda eğitim alabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Kurum bünyesinde Hukuk, Mimarlık, Bankacılık, Ekonomi, Medya, Tasarım, Eğitim ve Mühendislik gibi farklı eğitim programlarını Avrupa standartlarına uygun bir müfredat ile birlikte alabilirsiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Ücretleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi, çokça belirttiğimiz gibi ücret açısından son derece makul bir üniversitedir. Eğitim kalitesi düşünüldüğünde Türkiye’deki pek çok özel üniversitenin önünde olan bu global eğitim kurumunda eğitim fiyatları, yıllık 18.500 TL’den başlamaktadır. Eğitim süresi dört yıl olan Uluslararası Balkan Üniversitesi’ndeki bölümlerin yıllık ücretleri 22.500 TL olarak maksimum bir sabite ulaşmıştır.  Ülkenin öğrenci dostu bir yer olduğunu da belirtirsek, öğrenim maliyetleri açısından oldukça cezbedici olanaklar sunar.

Siz de Avrupa’da hem kaliteli hem de uygun maliyetli bir eğitim almak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi sürecinizi size en uygun şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız