DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Tüm Kosova İçerikleri
Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Okurken Çalışılabilir mi?

Yurtdışında eğitim alırken çalışmak ve kendi geçimini sağlamak isteyenler için bazı ülkelerde çalışma olanağı tanınmaktadır. İngiltere ve Amerika gibi ülkelerde tam zamanlı olarak eğitim gören kişilere 20 saate kadar çalışma olanağı sunulmaktadır.

Nasıl ve ne şekilde, nerelerde çalışabileceğiniz ülkeden ülkeye değişiklik gösteren bir durumdur. Örnek olarak Amerika'da eğitim görüyorsanız 20 saate kadar kampüs içerisinde çalışma olanağı verilebilmektedir. İngiltere'de ise kanunların daha fazla esnek olması istenilen her yerde 20 saati geçmemek şartıyla çalışabilme olanağı sunmaktadır.

Okuyarak çalışmanın bazı avantajları ve dezavantajları olabilir. Okuyarak çalışmak isteyen kişiler için çalışmak imkânsız bir durum değildir. Ayrıca okurken çalışmak birçok açıdan avantaj yaratabilmektedir. Çalışmanın en büyük avantajlarından birisi tabii ki para kazanmaktır. Ancak bunun yanı sıra çalıştığınız işlerle ilgili olarak deneyim kazanma olanağı da bulabilirsiniz. Deneyimler sayesinde o ülkenin kültüründen, dilinden faydalanabilmek ve dili geliştirerek ilerletmek de ayrı bir katkı sağlayacaktır. Okuyarak çalışmak multitasking olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda farklı birçok görev yapabilme becerisini geliştirmek de mümkün olabilmektedir. Artık günümüzde birtakım yeteneklere sahip olmak için sadece çalışmak yetmeyebiliyor. Bazı zamanlarda yarı zamanlı olarak öğrencinin iş ortamı içerisinde profesyonel olarak bir deneyim elde etmesi de gerekli olabiliyor.

Eğitim hayatı boyunca çalışmak istemezseniz dahi böyle bir fırsat elinize geçtiğinde değerlendirmek avantaj yaratacaktır. Çalışmanın avantajlarının yanı sıra bazı dezavantajları da ortaya çıkabilir. Eğer zor bir eğitim alıyorsanız ve bunun yanı sıra çalışmak zorundaysanız mücadelenizin çok daha güç olacağı bellidir. Başarılı olmak açısından üzerinizde baskı yaratabileceği bir gerçektir. Ayrıca harcamalar için para kazanmak zorunda kalınması ekonomik olarak baskı yapmaya neden olması açısından derslerinizi etkileme ihtimalini de ortaya çıkaracaktır. Öte yandan çalışma saatleri de çalışmak, para kazanmak ve geçim sağlamak isteyenler için bir dezavantaj yaratabilir. Kısacası okurken  çalışmak, hem olumlu hem olumsuz bir takım etkileri de beraberinde getirmektedir.

Ayrıntılı bilgi almak ve eğitim alabileceğiniz okullara kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek hattı, Online Randevu Formu ve telefon numaralarımız üzerinden randevu alarak alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız