DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Özel Üniversite Fiyatları

Yurtdışında üniversite okumak, pek çok gencin hayalidir. Günümüzde yurtdışında üniversite eğitimi almanın ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan pek çok aile de çocuklarını kaliteli yurtdışı üniversitelerinde okutmak istemektedir. Bununla birlikte, yurtdışı üniversitelerin çoğunlukla döviz cinsinden ödeme kabul etmesi ve yaşam maliyetleri nedeniyle öğrenciler ve aileler bu konuda çeşitli endişelere kapılmaktadır. 

Bu nedenle, yurtdışında eğitim almak veya çocuklarını yurtdışı üniversitelerde okutmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konular arasında yurtdışı özel üniversite fiyatları yer alır. Biz de bu yazımızda yurtdışında özel üniversite fiyatları meselesi hakkında faydalı bilgiler vermeyi amaçladık.

Yurtdışı özel üniversite fiyatları, eğitim alacağınız ülkeye ve okulun niteliğine göre kuşkusuz değişecek olsa da belli başlı noktalardan bahsetmek mümkündür. Örneğin, Avrupa’da ve Avrasya’da eğitim veren pek çok üniversite, ödemeleri dolar veya avro cinsinden kabul etmektedir. Bununla birlikte, üniversitelerin tamamen ücretsiz olduğu ülkeler de bulunmakta olup Almanya bunlardan biridir. Ancak üniversite harç fiyatlarının yanı sıra, yurtdışında özel üniversite fiyatlarını değerlendirirken göz önüne almanız gereken en önemli noktalardan biri de o ülkenin kullandığı para birimi ve ortalama yaşam maliyetleridir.

Avrupa’da eğitim alabileceğiniz pek çok ülke Euro para birimini kullanmaktadır. Bu da son döviz kurları dikkate alındığında ortalama yaşam maliyetlerinin biraz yüksek olabileceği anlamına gelebilir. Ancak bu durumu lehinize çevirebileceğiniz bazı fırsatlar da bulunur. Örneğin Polonya, yükseköğretim kurumlarına kayıtlı öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni vermektedir. Eğer isterseniz, Euro kazanarak okul ve yaşam masraflarınıza destek olmak sizin elinizde. Polonya’da üniversite harç ücretleri okuyacağınız üniversite ve bölüme göre 2200 ila 5000 € arasında değişiklik göstermektedir. Bir öğrencinin aylık ortalama gideri de 340-650 € civarındadır.

Eğer daha uygun bir bütçeyle ve kaliteden ödün vermeden yurtdışında özel üniversite eğitimi almayı düşünüyorsanız, tercih edebileceğiniz pek çok seçenek var. Bu kategoride sayabileceğimiz ülkeler arasında Makedonya, Ukrayna ve Azerbaycan yer alır. Makedonya üniversiteleri, Ukrayna üniversiteleri ve Azerbaycan üniversiteleri, çok kaliteli ve dünya standartlarında üniversite eğitimi alırken aynı zamanda uygun yaşam maliyetleriyle bütçenizi zorlamadan okuyabileceğiniz seçenekler sunmaktadır. Ukrayna’nın dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer alan üniversiteleri, hayalinizdeki bölümleri okumak için idealdir. Bunun dışında, eğer Türkçe eğitim almayı düşünürseniz, Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz: Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’da Türkçe eğitim veren tek üniversite olup müfredatı Türk üniversite müfredatına paralel hazırlanmıştır. Azerbaycan’ın köklü üniversitelerinde de Azerbaycan Türkçesi ile eğitim almanız mümkündür. 

Yurtdışında özel üniversite fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ve size en uygun seçeneği tespit etmek için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak ekibimizle yüz yüze görüşebilirsiniz. Acele edin, hayallerinizi ertelemeyin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız