DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurtdışında Pilotluk Eğitimi

Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için pilotluk eğitimi almak istiyorsanız ve bu eğitimi yurtdışında almayı düşünüyorsanız, Ukrayna Kirovograd Devlet Uçuş Akademisini tercih edebilirsiniz.

Ukrayna’da bulunan akademinin geçmişi 50 yıl önceye dayanır ve en iyi uçuş okullarından biri olarak kabul edilmektedir. Ukrayna Kirovograd Devlet Akademisi’nde özel pilotluk sertifikası, çok motorlu uçaklarla alınan ticari pilotluk sertifikası ve ticari pilotluk sertifikası olmakla beraber 3 farklı eğitim verilmektedir.  Bu sertifika eğitimleri dışında uçak üretimi, uçak uçuş operasyonu (ticari pilot), hava trafik hizmeti (bilgisayar uçuş servis memuru, acil servis, uçuş emniyet görevlisi, hava trafik kontrolörü vb.), teknik bakım ve onarım alanlarında da uzmanlık eğitimi verilmektedir. Bu sertifika programları hakkında kısa bilgi verelim:

Özel Pilot: uçak ile toplam 40 saat pratik uçuş süresi ve bu süreye ek 6 saat simülatör ile uçuş yapılmaktadır. Eğitiminiz toplamda 8 ay sürmekte ve tüm dersler İngilizce olarak işlenmektedir. Eğitiminiz tamamlandığında özel uçakları uçurabilirsiniz.

Ticari Pilot: bu eğitim süresinde toplamda 250 saat pratik uçuş hakkı bulunmaktadır. Eğitim süresi 18 ay olup dersler İngilizce yapılmaktadır. Eğitim sonunda sertifikanın alındıktan sonra ticari uçaklarda uçuş hakkı elde edilir.

Ticari Pilot (Çok Motorlu): Uçuş süresi 300 saattir. Eğitim süresi 24 aydır ve tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir. Tamamladığınızda sertifika alacağınız bu eğitim, pilotluk mülakatlarında sizi bir adım öne geçirecektir.

Ukrayna Kirivograd Devlet Uçuş Akademisi bölümleri şunlardır: Uçuş Operasyon Fakültesi, Hava Trafik Hizmetleri Fakültesi ve Yönetim Bilimleri Fakültesidir. Bu fakültelerde alacağınız eğitim tercihinize bağlı olarak İngilizce ve Rusça verilmektedir.

Sizler de üniversite eğitiminizi yurtdışında pilotluk eğitimi alarak tamamlamak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, alanında uzman danışmanlarımızdan konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız