DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Pilotluk Eğitimi Nerede Alınır?

Küreselleşen dünyada ulaşım sektörü en hızlı büyüyen sektörler arasında yer almaktadır. Ulaşımın gün geçtikçe kolaylaşması yurt içi ve yurtdışı seyahatleri de teşvik etmekte ve özellikle havacılık sektörünün büyümesiyle yeni istihdam olanakları ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde ve diğer ülkelerde yeni havacılık firmaları kurulmakta ve burada istihdam edilecek personel açığı ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla günümüzde gittikçe popülerleşen mesleklerden biri de pilotluktur. Hem sağladığı uluslararası iş imkanları hem de tatmin edici maddi yönüyle pilotluk pek çok gencin hayali haline gelmiştir. Ülkemizde üniversite düzeyinde pilotaj eğitimi alınabilmekte ancak bu eğitim üniversite sınavından alacağınız puan doğrultusunda gerçekleşebilmektedir. Ancak yurtdışında oldukça köklü okullarda sınavsız pilotluk eğitimi alabilmeniz mümkündür. 50 yılı aşkın eğitim tecrübesiyle dünyanın en iyi uçuş okulları arasında gösterilen Ukrayna Kirovograd Devlet Uçuş Akademisibu okullardan biridir. Bünyesinde Uçuş Operasyon Fakültesi, Hava Trafik Hizmetleri Fakültesi ve Yönetim Bilimleri Fakültesiolarak 3 fakülte bulunmaktadır. 

Akademide özel pilotluk sertifikası, ticari pilotluk sertifikası ve çok motorlu uçaklar için ticari pilotluk sertifikası olmak üzere 3 farklı alanda eğitim verilmektedir. Özel pilotluk sertifika programı dahilinde 40 saat uçak ile pratik uçuş ve 6 saat simülatör ile uçuş eğitimi verilmektedir. Eğitim dili tümüyle İngilizce olan program toplam 8 ay sürmektedir. Program sonunda alacağınız sertifika ile özel uçaklarda pilotluk yapabilecek şekilde mezun olabilirsiniz. Ticari pilotluk sertifika programı ise toplamda 18 ay sürmekte ve eğitim süresince 250 saat pratik uçuş dersi verilmektedir. Çok motorlu uçaklar için ticari pilotluk sertifika programı en kapsamlı program olup 300 saat pratik uçuş dersi verilmektedir. Pilotluk sertifika programlarının yanı sıra akademideuçak üretimi, uçak uçuş operasyonu, hava trafik hizmeti, teknik bakım ve onarım alanlarında da uzmanlık eğitimi verilmektedir.

Yurtdışında pilotaj alanında alacağınız eğitim ve sertifika sayesinde son derece saygın ve prestijli bir kurumdan mezun olarak iş hayatına bir adım önce başlama fırsatı bulabilirsiniz! Sizin de hayalinizde pilot olmak varsa yurtdışında pilotluk eğitimi hakkında detaylı bilgi almak, merak ettikleriniz sormak için uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizi ziyaret ederek görüşmelerinizi yüz yüze gerçekleştirebilir, ücretsiz kariyer planlama danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız