DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Psikoloji Eğitimi Alabileceğiniz En İyi Üniversiteler Hangileridir?

Psikoloji, bireylerin zihin ve davranışlarını sistematik olarak inceleyen ve gözlemleyen bilim dalıdır. 1879’da Alman psikolog Wilhelm Wundt tarafından Leipzig’de kurulan psikoloji laboratuarı ile de bu alan, deneysel bilim dalı unvanına hak kazanmıştır. Hem prestij açısından hem de ilgi çekici olması açısından pek çok öğrenci bu bölümü okumaya yönelirler. Fakat ülkemizdeki sınav stresinin yoğunluğundan dolayı yine pek çok öğrenci, Psikoloji eğitimlerini yurtdışından bir okulda devam ettirmek isterler. Yurtdışında psikoloji eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversiteler hangileridir?

Varşova Üniversitesi Ve Psikoloji Eğitimi

Varşova Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmasının yanı sıra, Avrupa'da bulunan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir. Kurumda 3.750 akademisyen görev yapmakta olup dörtte biri profesör unvanına sahiptir. Pek çok bilimsel araştırmanın yapıldığı kurumda alacağınız bir Psikoloji eğitimi, sizi her açıdan donanımlı bir birey yapacaktır. Ayrıca okul, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek puanlardadır.

Psikoloji eğitimlerinin yanında Uygarlık Tarihi (humanities) ve Beşeri Bilimler gibi  disiplinler arası dersler de sunulmaktadır. Varşova'da bulunan okul, Avrupa'nın kalbinde yer almanıza fırsat verecektir. Varşova kenti dünyanın en cazip kentleri sıralamalarında hızla yükselmektedir. Ayrıca Varşova, QS En İyi Öğrenci Kentleri 2017 sıralamasına göre dünyanın en iyi 52. kentidir.

Peç Üniversitesi Ve Psikoloji Eğitimi

Peç Üniversitesi, Macaristan’ın Peç kentinde yer alır ve yüksek öğrenim tarihi 1367'ye dayanmaktadır. Okul, Orta Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden biridir. Peç Üniversitesi, 20.000 öğrenci, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenle Macaristan'ın yüksek kaliteli  eğitim seçeneği sunan en büyük yüksek öğrenim kurumları arasındadır. On fakültede sunulan geniş kapsamlı eğitim programları hemen hemen her dalda eğitim imkanı sunmaktadır. Okulun eğitim dili İngilizce'dir.

Amerikan Üniversitesi Ve Psikoloji Eğitimi

Üsküp Amerikan Üniversitesi, 2005 yılında Makedonya'da bulunan birkaç özel ve bağımsız üniversiteden biri olarak kurulmuştur. Amerikan Üniversitesi, Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiş olup Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yüksek öğrenim kurumu olarak faaliyet göstermek üzere lisanslanmıştır. Ayrıca, ACBSP – İşletme Okulları ve Programı Akreditasyon Konseyi tarafından uluslararası düzeyde akredite edilmiştir. Bu kurumda alacağınız bir Psikoloji eğitimi, uluslararası düzeyde eğitim olanaklarının en yüksek düzeyde olduğu bir model ile verilmektedir.

Yurtdışında bulunan kaliteli üniversitelerden birinde Psikoloji eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız