DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Psikoloji Eğitimi Alın!

Günümüzün en ilgi çekici alanlarından bir tanesi şüphesiz psikolojidir. Modern dünyanın sorunlarıyla birlikte psikoloji alanında eğitim almış uzmanlara duyulan ihtiyaç gittikçe artmaktadır. Psikoloji eğitimi almak yalnızca bir kariyer hedefi olarak değil, kendini geliştirmek açısından da oldukça önemlidir. Psikoloji alanında eğitim almış bir kimse insan benliğine dair yeni bakış açıları kazanır, gözlem ve analiz becerileri derinleşir ve eleştirel düşünmeyle sorunlara farklı yorumlar ve alternatif çözümler üretebilir. Yurtdışında psikoloji eğitimi almak ise yeni kültürlerle tanışmak, dil öğrenmek gibi avantajlarla birlikte kişinin ufkunu genişletmesine ve böylece eğitim aldığı alanda da daha çağdaş ve renkli bakış açılarına sahip olmasına olanak sağlar. 

Yalnızca bireysel sorunların değil, pek çok toplumsal sorunun doğru değerlendirilip çözülmesinde de psikolojinin önemi büyüktür. Bu yüzden psikoloji toplumsal yaşamı da iyileştiren bir alandır. Psikolojinin pek çok farklı alt alanı bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı adli psikoloji, deneysel psikoloji, eğitim psikolojisi, gelişim psikolojisi, klinik psikoloji, sosyal psikoloji, nöropsikoloji, sağlık psikolojisi ve endüstri-örgüt psikolojisi olmaktadır. Psikoloji, sayısız farklı alanda ihtiyaç duyuluyor olması bakımından hem kazançlı hem de prestijli bir meslek dalıdır. Ancak elbette psikoloji alanında güvenilir, saygın ve tercih edilir bir uzman haline gelebilmek için fark yaratabilir olmak gerekir. Bu anlamda da yurtdışında psikoloji okuyarak avantaj elde edebilmek oldukça etkili olacaktır. 

Yurtdışında psikoloji eğitimi alınabilecek pek çok kaliteli ve köklü üniversite bulunmaktadır. Bunların bir kısmı, dünya genelinde en iyi 1000 üniversite arasında bulunan önemli eğitim kurumlarıdır. Bazılarından kısaca bahsetmek gerekirse Ukrayna’da bulunan Karazin Kharkiv Üniversitesi Doğu Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından olup 1804 yılında kurulmuştur. Kayıt için sınav şartının aranmadığı, lise ve dengi diplomaların yeterli olduğu bu köklü üniversitede psikoloji eğitimi almak mümkündür. Polonya’da bulunan Varşova Üniversitesi ise dünya genelinde en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Üniversitede İngilizce müfredatlı psikoloji eğitimi verilmektedir. Psikoloji eğitiminin de verildiği bir diğer önemli üniversite, Azerbaycan’ın en köklü ve prestijli üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’dir. Burada Azerbaycan Türkçesi ile dil sorunu yaşamadan psikoloji eğitimi almak mümkündür. Macaristan’daki Peç Üniversitesi ise Orta Avrupa’nın en köklü eğitim kurumlarından biridir. Başvuru için üniversite sınav şartının aranmadığı Peç Üniversitesi’nde İngilizce müfredatlı psikoloji eğitimi verilmektedir. 

Psikoloji okuyabileceğiniz üniversitelerle ve bulundukları ülkelerdeki yaşam koşullarıyla ilgili bilgi almak, psikoloji alanında eğitim görmenin uluslararası düzeydeki avantajlarını öğrenmek için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız