DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Psikoloji Okumak

Psikoloji hem heyecan verici hem de kariyer olanakları çok geniş bir alan ve bilim dalıdır. Aynı zamanda geleceğin en parlak meslekleri arasında gösterilmektedir. Ancak psikoloji okumak, kariyerinize yapacağı katkının yanı sıra kişisel gelişiminiz için de büyük fayda sağlayacaktır. Böyle heyecan verici bir alanı yurtdışında okumak ise vizyonunuzu iki katına çıkaracak. Bu yazımızda psikoloji okumanın neden iyi bir tercih olduğunu açıkladıktan sonra yurtdışında psikoloji okumanın size sağlayacağı faydalardan ve yurtdışında psikoloji eğitimi alabileceğiniz fırsatlardan bahsedeceğiz.

Psikoloji biliminde kullanılan materyallerin ve yöntemlerin önemli bir kısmı eleştirel düşünceye odaklanmaktadır. Dolayısıyla psikoloji okumak hem iş hayatınızda hem özel hayatınızda büyük önem taşıyan eleştirel düşünme becerilerinizi geliştirecektir. Bu beceriler, işletme, hukuk gibi popüler kariyer alanlarında kritik önem taşımaktadır. Ayrıca kendinizin ve çevrenizdekilerin karşılaştığı sorunlara da çok farklı perspektiflerden çözüm getirerek sevdiklerinizin hayatlarını kolaylaştırabilirsiniz. Psikoloji okurken bilimsel yöntem, karar alma ve problem çözme gibi süreçler hakkında kendinizi geliştirme fırsatı bulacak, perspektifinizi derinleştireceksiniz. 

Psikoloji okumak, her şeyden önce daha iyi bir iletişimci olmanızı sağlar. Duygular, dil, beden dili gibi konular hakkında derinlikli eğitim almak insan ilişkilerinizi geliştirecektir. Bu konulara dair bilginiz genişledikçe çevrenizdeki insanları ve ne demek istediklerini daha iyi anlamaya başladığınız göreceksiniz.

Psikoloji alanında eğitim almak, insan zihni, beyni ve davranışlarına yönelik kapsamlı bilgi ve kavrayışlar edinmenizi sağlar. İş ilişkilerinin büyük ölçüde insan ilişkilerine dayandığı göz önüne alındığında, bu konuda kapsamlı bilgi sahibi olmak hangi sektörde ilerlerseniz ilerleyin sizin için iyi bir avantaj olacaktır. Psikoloji biliminin akademik çalışmalar dışında pratik dünyayla kesiştiği pek çok alan bulunmaktadır. Endüstriyel-örgütsel psikoloji, sosyal psikoloji, siyaset psikolojisi, insan kaynakları, evlilik ve aile terapistliği, klinik psikoloji, adli tıp psikolojisi, eğitim psikolojisi gibi alanlar bunlar arasında sıralanabilir. Endüstriyel-örgütsel psikoloji, dünya genelinde en yüksek gelir getiren ilk 10 meslek arasında kabul edilmektedir.

Bunların her biri günümüz dünyasında kritik öneme sahip olan, prestijli ve yüksek gelirli alanlardır. Bu nedenle psikoloji alanında büyük bir rekabet yaşandığını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu rekabette bir adım öne çıkmak mümkündür. Bu bakımdan, yurtdışında psikoloji okumak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yurtdışında üniversite okumak başlı başına olgunlaştırıcı bir deneyimdir; ayrıca günümüzün çok uluslu ve çok renkli çalışma dünyasında faaliyet gösteren şirketler, çalışma arkadaşlarını seçerken yurtdışı deneyimini büyük bir artı olarak görmektedir. Yurtdışında üniversite okumak, psikoloji okurken halihazırda öğreneceğiniz iletişim ve gözlem becerilerinizin daha da gelişmesini sağlayacak, alanınızda ve kariyer basamaklarında daha emin ve hızlı adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Üstelik yabancı dilinize yapacağı katkı da yine büyük bir avantaj teşkil edecektir.

Yurtdışında psikoloji okumak için partner okullarımızdan SWPS Sosyal ve Beşeri Bilimler Üniversitesi (Polonya), Varşova Üniversitesi (Polonya), Eötvös Lorand Üniversitesi (Macaristan), Moskova Devlet Üniversitesi (Rusya), Vizyon Üniversitesi (Makedonya) ve Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi (Azerbaycan) gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Yurtdışında psikoloji okumak, psikoloji alanında kariyer olanakları ve tercih edebileceğiniz diğer seçenekler için alanında tecrübeli ve uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız