DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurtdışında Psikoloji Okumak İçin 5 Neden

Psikoloji çağımızın en dinamik, en geçerli ve en ilgi çekici mesleklerinden. Çalışma alanlarına ve iş imkanlarına baktığımızda bu ilgiyi sonuna kadar hak ediyor. Endüstriden hukuka, işletmeden yönetime kadar pek çok farklı iş alanında kariyer imkanları sunuyor. Bu eğitimi yurtdışında almak ise tüm bu imkanları ve mesleki vizyonu daha da geniş kılıyor. İşte yurtdışında psikoloji okumak için 5 neden:

1) Yabancı Dilde Eğitim

Psikoloji diğer bilim dallarına kıyasla çok genç ve dinamik bir bilim dalıdır. İnsana dair her gün yeni şeyler keşfedilmekte, hızla değişen ve dönüşen dünya içinde insanın konumu da farklılaşmaktadır. Bu da literatüre sürekli yeni şeyler eklenmesi demektir. Yurtdışında psikoloji okumak, kazanacağınız dil becerileri ve kuracağınız uluslararası bağlantılar sayesinde literatürü daha yakından takip etmenize olanak sağlar. Alanınızla ilgili yurtdışındaki gelişmeleri ve yapılan araştırmaları zaman kaybetmeden takip edebilmenizi mümkün kılar.

2) İletişim Becerileri

Yurtdışı eğitimin kişiye kattıklarının başında iletişim becerilerinin biraz da zorunlu olarak gelişmesi gösterilebilir. Yabancı bir ülkede, farklı kültürlerden insanlarla bir arada olma durumu ister istemez iletişim becerilerinizin güçlenmesine yardımcı olur. Psikolojinin olduğu gibi iş hayatının da en temel noktalarından biri doğru iletişim kurabilmektir. Yurtdışı eğitim sizi bu konuda da bir adım öne taşıyacaktır.

3) Eleştirel Bakış Açısı

Psikolojinin kullandığı yöntemlerin başında eleştirel düşünme yeteneği yer alıyor. Olaylara, kişilere çok boyutlu bakabilmek ve farklı perspektiflerle değerlendirebilmek hem mesleğinizde hem de kişisel hayatınızda size çok artı sağlayacak bir durum. Yurtdışında geçireceğiniz üniversite yaşantısı boyunca çok farklı kültürlerden insanlarla tanışacak, onların bakış açılarına ve yaşayış tarzlarına şahit olacaksınız. Bu da sizi çok yönlü ve analiz yetileri kuvvetli bir insan kılacaktır. 

4) Kişisel Gelişim

Yurtdışında üniversite okumanın en büyük kazanımlarından biri kendini daha iyi tanıma, sorumluluk ve hayatını idame ettirebilme yeteneklerinin hızla gelişmesidir. Üniversite bu biraz zorlu süreci daha eğlenceli ve kolay atlatılabilir kılacaktır. Kendi hayatınıza dair kararları kendiniz almanız, kendinizi daha iyi tanımanız, yabancı bir ülkede tek başına yaşamanız kişisel gelişiminiz açısından oldukça öğreticidir. Bu durum sizi iş hayatında bir adım öne taşıyacağı gibi psikoloji okuyan ve bu mesleği yapmayı planlayan insanlar için de çok büyük bir avantajdır. Kendinizi tanımak, başka insanları anlayabilmek açısından çok iyi bir yol göstericidir.

5) Vizyon

Psikoloji, pek çok farklı disiplinle etkileşim içinde olan, diğer bilim dallarından etkilenen ve onları etkileyen bir bilim dalıdır. Tarih, sosyoloji, felsefe, medya ve daha birçok alanda bilgi sahibi olmak mesleğiniz açısından büyük bir avantaj sağlar. Yurtdışında eğitim almak gezip göreceğiniz yerler, tanıyacağınız farklı kültürden insanlar, katılabileceğiniz uluslararası bilimsel toplantılar ve daha pek çok sosyal ve kültürel aktivite sayesinde diğer alanları da tanımanıza ve vizyonunuzun gelişmesine katkı sağlayacaktır. 

Eğer psikolojinin sizin için doğru meslek olduğunu düşünüyorsanız bu eğitimi yurtdışında almak mesleğin size sunduğu katkıları neredeyse iki katına çıkarmanızı ve çok daha donanımlı ve yetkin bir şekilde iş hayatına atılmanızı sağlayacaktır. Yurtdışında psikoloji eğitimi ve üniversitelerle ilgili daha detaylı bilgi almak için uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze bilgi alabilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız