DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yurtdışında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programları

Mutlu ve huzur dolu bir hayat için korumamız gereken en önemli unsurlardan birisi olan psikolojik dengemiz, psikoloji alanının gelişiminden beridir akademik açıdan da incelenen ve merak edilen bir unsur olmuştur. İnsan yaşamının temeli olan mutluluğu ve iç huzuru merkezine alan bu kavramın hassasiyeti sayısız eğitim kurumunun ilgisini cezbetmiştir. 

Toplum ve birey yararına çalışmayı hayatlarının merkezine koyan bireyler yetiştiren bu alanda alınacak bir eğitim sadece fedakar mezunlar yetiştirmekle kalmaz aynı zamanda toplumsal uyumun da gözetilmesini sağlar. Bu gibi faktörlerden dolayı tartışmaya açık olmayan bir öneme sahip olan psikoloji biliminin akademik açıdan ele alındığı alanlardan biri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümüdür. Yurtdışındaki birçok eğitim kurumu tarafından önemi kavranmış olan bu bölüme maalesef ülkemizde gereken özen gösterilmemektedir. Haliyle, psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında eğitim almak isteyen öğrencilerin çoğu bölüme yönelik akademik ilginin yetersizliğinden dolayı yurtdışı eğitimine yönelmektedir.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimine gereken önemi gösteren yurtdışı ülkelerinin en tercih edilebilir olanı ise Makedonya’dır. Balkanlarda bulunan bu ülke, psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanındaki birden fazla disiplinin akademik yeterliliğine sahip öğretim görevlilerine sahip olan üniversiteleri barındırdığından dolayı yurtdışında alınabilecek bir psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitiminin ilk duraklarındandır. Akademik yeterliliğin dışında öğrencilere sunduğu sınavsız eğitim imkanıyla da bilinen Makedonya aynı zamanda Türk kültüründen yoğun izler taşıyan bir ülkedir. Psikoloji alanının kültürle olan iç içeliğinden dolayı söz konusu kültürel yakınlık diğer alanlarda alınacak bir yükseköğretime kıyasla çok daha büyük bir önem taşımaktadır. 

Üstte bahsedilen faktörlerden dolayı yurtdışında alınacak bir psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitiminin merkezlerinden birisi olan Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi söz konusu alanda akademik eğitim veren üniversitelerin arasında başı çekmektedir. Ülkemize uzaklık açısından İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafesinde bulunması Balkan Üniversitesi’ni yurtdışı eğitim için tercih edilebilir kılan önemli unsurların ilkidir. Ayrıca, üniversite, kültürel yakınlıktan dolayı ülkemiz öğrencilerine öğrenci kabulü prosedüründe sağladığı kolaylıklardan dolayı da diğer eğitim kurumlarına kıyasla avantajlı bir konumdadır. 

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, uluslararası akademik camiada isim yapmış bir üniversitedir. Avrupa’daki ve ABD’deki üniversitelerin gerektirdiği cep yakan eğitim ücretlerini karşılayamayan öğrenciler için ekonomik açıdan uygun bir tercih olan Balkan Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizcedir. Bu sebepten dolayı kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemenizi isteyen üniversitenin gerektirdiği bu yeterlilik şartı yüksek öğreniminizin uluslararası alanda tanınmasını sağlayarak kariyer imkanlarınızı gözle görülür bir şekilde genişletmektedir. 

Yurtdışında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) eğitimi almak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımızla, yurtdışı eğitimi sürecinizi en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilir ve kariyerinizi bu doğrultuda planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız