DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Sınavsız İkinci Üniversite Okumak:  Hukuk Fakülteleri

Yurtdışı üniversitelerinden birinde Hukuk bölümünde ikinci üniversite okumak, mevcut kariyerinden memnun olmayan pek çok insanın düşüncesidir. Aynı zamanda yeni ufuklara yelken açmak isteyen öğrenciler de bu olguya yönelmektedirler. Ancak özellikle yurtdışında Hukuk bölümünde ikinci üniversite okumak demek kişinin mevcut kariyeri ve hayatından feragat etmesi demektir. Günümüzün hızlı ve tempolu dünyasında ise bu pek mümkün gözükmemektedir. Bu sebepten dolayı Hukuk bölümünde ikinci üniversite okumak isteyen öğrencilerin çoğu, bu düşüncelerinden vaz geçerler. Ancak bu durumun zorluğundan korkmamalısınız, çünkü yurtdışında Hukuk bölümünde ikinci üniversite okumak artık uzaktan eğitim seçeneği ile de mümkün.

Sadece Lise Diploması İle Yurtdışında Hukuk  Eğitimi

Yurtdışında Hukuk eğitimi almak istemenize rağmen, sınav korkunuzdan dolayı bu işe yanaşmıyor olabilirsiniz. Eğer halihazırda mevcut bir işiniz ya da kariyeriniz varsa, ders çalışmaya vaktiniz olmayacak demektir. Bu durumda sadece lise diplomanız ile yurtdışı üniversitelerinden birine, sınavsız bir şekilde başvurabilirsiniz. Ve ideallerinizdeki Hukuk eğitimini stressiz bir şekilde alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim İle Yurtdışında Hukuk Okuyabilir Miyim?

Çalıştığınız için yine zamanınız  yurtdışında bir eğitim almaya elverişli olmayabilir. Bu sebepten dolayı maddi açıdan uygun olsanız bile,zamanınız yetmediği için istediğiniz eğitimi alamıyor olabilirsiniz. Bu durumda uzaktan eğitim sayesinde Hukuk diploması alabilir ve bunu sadece lise diplomanız ile başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Hukuk bölümü, yurtdışı uzaktan eğitim programlarının en çok tercih edilen bölümlerinden olduğu için seçenekleriniz oldukça geniştir.

Balkanlarda Uzaktan Eğitim ve Hukuk Fakülteleri

Balkanlarda bulunan üniversitelerin çoğu uzaktan eğitim yöntemiyle öğrenci kabul etmektedir. Özellikle de Hukuk alanında yüksek öğrenim veren ve Türkçe eğitim imkanı da sunan bazı Balkan ülkelerinin üniversitelerinde Hukuk eğitimi alabilirsiniz. Bu ülkelerin başında Makedonya gelmektedir. Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi uzaktan eğitim imkanı vermektedir. Bu eğitim kurumundaki Hukuk bölümünü tercih ederek hHukuk alanında eğitim alabilirsiniz. Eğitim dilinin de Türkçe olması sayesinde buradaki akademik hayata kolaylıkla adapte olabilirsiniz. Elbette Uluslararası Vizyon Üniversitesi de sınavsız bir şekilde ikinci üniversitenizi okuma imkanı sunmaktadır.

Uzaktan Eğitim Prosedürleri Nelerdir?

Uzaktan eğitim almak için herhangi bir sınav şartı mevcut değildir. Bundan dolayı istediğiniz üniversitenin Hukuk dalına kayıt yaptırabilirsiniz. Uzaktan eğitim için gereken tek şart yılda iki defa eğitim aldığınız ülkeye giderek sınavlara düzenli olarak katılmaktır. Sınav zamanlarında uygun fiyatlarda apartlar, oteller ve hostellerde konaklama imkanı edinebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Hukuk Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

Uzaktan ikinci üniversite olarak Hukuk okumanın en büyük avantajlarından birisi de Türkiye’deki Hukuk sistemine uyumlu bir müfredatta eğitim veren kurumların öğrencisi olmaktır. Söz konusu süreci mevcut düzeninizi bozmadan ve konumunuzu değiştirmeden yapabilmeniz size zaman ve mekan açısından çok büyük faydalar sağlayabilir.

Yurtdışında sınavsız ikinci üniversite okuyabileceğiniz diğer bölümler hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız