DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Sınavsız İşletme Okumak

Güçlü bir kariyer hedefleri olan pek çok öğrencinin tercih ettiği bölümlerin başında gelen İşletme alanı global düzeye sahip büyük şirketlerden daha küçük veya bağımsız konumdaki şirketlere kadar pek çok yerde İşletme alanında eğitim görmüş kişilere ihtiyaç duymaktadır. Bölüm sayesinde edindikleri teorik ve pratik bilgi sayesinde işletme eğitimi almış kişiler uluslararası arenada yüksek bir tempoda gelişme gösteren iş yaşamının vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedirler. 

Hesap yönetimi, vergi iadesi hazırlığı, çalışan denetimi, saha psikolojisi, alım-satım, değer hesaplama ve finansal analiz gibi aktiviteler sayesinde iş yerinin düzenlenip denetlenmesini içeren İşletme bölümünde eğitim görmüş kişiler; iş geliştirme uzmanı, müşteri ilişkileri yöneticisi, iş analisti veya ofis müdür olarak çalışabilirler. Kendi işyerini kurmak isteyen bireylerin de bu alanda eğitim alarak gelişme fırsatı yakaladığı da sık sık görülmüştür.

İşletme alanında alınacak bir eğitim bir şirketin ticari faaliyetlerinin ne şekilde yönetileceğinin, planlanacağının ve kontrol edileceğinin öğretilmesini amaçlamaktadır. Bu alanda alınacak bir eğitim sayesinde öğrenciler mesleki altyapının yanı sıra iletişim, karar verme, başkalarıyla fikir alışverişinde bulunma, risk analizi yapma, uluslararası bakış açısı, analitik düşünme ve problem çözme yeteneği gibi niteliklere de sahip olurlar. 

Yurtdışında alınabilecek bir işletme eğitimini yurtiçine kıyasla çok daha avantajlı kılan faktörlerin başında bu alanda verilen bir yurtdışı eğitiminin sınavsız olmasıyla beraber Türkiye’deki üniversitelere kıyasla çok daha kalifiye bir şekilde verilmesidir. 

Yurtdışında verilen kalifiye bir eğitimi öğrencilerine en iyi aktaran ülkelerin başında ise Polonya gelmektedir. Avrupa Birliği’ne girdiğinden beri büyük ekonomik atılımlar yapan ve bu atılımların gerektirdiği akademik altyapıyı üniversitelerine cömert fonlar sunarak sağlayan Polonya, Avrupa’nın en iyi ekonomi eğitimini veren üniversiteleri bünyesinde barındıran bir ülke konumuna gelmiştir.

Polonya’da alınacak bir ekonomi eğitiminin en büyük avantajlarından birisi sınavsız olmasının yanı sıra ülkenin üniversite öğrencilerine yarı zamanlı çalışma imkanı sunmasıdır. 

Bu güzel ülkede alınacak iyi bir işletme eğitiminin merkezi ise Lodz’da bulunan Lodz Teknoloji Üniversitesi’dir. LLP Erasmus, Campus Europae ve CEEPUS gibi değişim programları yapan organizasyonların üyesi olan Lodz Teknoloji Üniversitesi bu değişim programları sayesinde öğrencilerine uluslararası bir vizyon kazandıran kaliteli bir işletme eğitimi alma fırsatı sunmaktadır. 1945 yılından bu yana Polonya’nın öğrenci kenti Lodz’da eğitim vermekte olan kurum 20.000 öğrencinin eğitim gördüğü bir akademik merkezdir. Okulun mevcudundan da anlaşılabilecek popülaritesi kurumun verdiği yüksek öğrenimin kalitesini ispatlar niteliktedir. 

Okulun kampüsünde ayrıca öğrenci kulüpleri, kantin ve kafelerin dışında modern bir kütüphanenin ve donanımlı bir bilim ve araştırma merkezinin yanı sıra öğrencilerin kullandığı sosyal faaliyet alanları da bulunmaktadır.

Yurtdışında sınavsız işletme okumak ve yurtdışı üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız