DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Sınavsız Lisans Tamamlama Mümkün Mü?

Lisans tamamlama, iki yıllık bir fakülteden mezun olan öğrencilerin, üniversite deneyimlerini dört yıla taşımalarını sağlar. Bu süreç ülkemizde Dikey Geçiş Sınavı’na yani DGS’ye bağlıdır. DGS, pek çok öğrenciyi zor durumda bırakabilen, karmaşık ve stres oluşturabilen bir sınavdır. Bu sebepten dolayı iki yıllık üniversite diplomalarını dört yıla tamamlamak isteyen çok sayıda öğrenci farklı alternatiflere yönelir. Bu farklı alternatifler arasında en çok öne çıkanı; yurtdışındaki bir üniversitede sınavsız lisans tamamlamaktır. Dolayısıyla yurtdışında sınavsız lisans tamamlama mümkün olduğu gibi, ideal bir tercihtir diyebiliriz.

Sınav Stresi Olmadan Yurtdışında Eğitim Alın

Yurtdışındaki üniversitelerin pek çoğu, öğrenci adaylarını Türkiye’deki eğitim masraflarına kıyasla cüzi bir ücretle kabul etmektedir. Bununla birlikte bu üniversiteler sınavsız lisans tamamlama imkanı da sunar. Bu üniversiteler sınav hazırlığı ile bir sene kaybetmektense son hızla akademik hayatlarını tamamlamak isteyen öğrencilerin seçeneğidir. Draft Yurtdışı Eğitim’in üniversite portföyünde bu kurumların en iyilerini bulmanız mümkündür.

Yurtdışında Sınavsız Lisans Tamamlama İmkanı Sunan Üniversiteler Hangileridir?

Yurtdışında sınav derdi olmadan lisans tamamlama imkanı sunan pek çok kaliteli okul vardır.

  • Odessa Humanitarian Üniversitesi

Ukrayna’nın en önemli liman kenti olan Odessa’da bulunan Odessa Humanitarian Üniversitesi, sınavsız lisans tamamlama dendiğinde ilk akla gelen eğitim kurumlarındandır. Üniversite, özellikle sosyal bilimler alanında prestijli lisans tamamlama programları sunar. Ukrayna’nın özellikle öğrencilere ekonomik bir yaşam tarzı sunması, yurtdışında lisans tamamlamayı düşünen pek çok kişi için oldukça iyi bir alternatiftir.

Eğitim gören öğrencilerine geniş çaplı araştırma imkanları sunan bu kurum; akademik camianın havasını gerçekten solumak isteyenler için biçilmiş bir kaftandır.

  • Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya’nın Gostivar kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurtdışında lisans tamamlama yapabileceğiniz bir diğer önemli okuldur. Kurumun bulunduğu şehir Gostivar, Türkçenin yaygın konuşulması dolayısıyla öğrencilerin yabancılık çekmeyeceği bir kenttir.

Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip kurum öğrencilerin lisanslarını Türkçe dilinde tamamlamasına imkan sağlar. Aynı zamanda Bologna Süreci’ne dahil olan üniversite Avrupai bir tarzda eğitim vermektedir.

  • Fon Üniversitesi

Yine Makedonya’da bulunan bir üniversite olan Fon Üniversitesi, yurtdışında lisans tamamlamak isteyenler için bir diğer cazip seçenektir. 2003 yılından bu yana eğitim veren FON Üniversitesi, uluslararası gereklilikleri kavramayı başarmış bir eğitim kurumudur. Yenilikçi ve ilerlemeci bir yapıya sahip olan bu kurum yurtdışında lisans tamamlamak isteyen öğrenciler için vizyoner bir seçimdir. Fon Üniversitesi aynı zamanda Avrupa Birliği tarafından finanse edilen sosyal projelere de sık sık katılım göstermektedir.

Sınav stresi ve derdi olmadan, yurtdışında lisans tamamlama programlarına katılmak, yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi konusunda doğru bir kaynaktan bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız