DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Sınavsız Öğrenci Alan Üniversiteler

Yurtdışında eğitim almaya karar veren öğrencilerin en önemli motivasyonlarından birisi de, bir çok prestijli yurtdışı üniversitesinin sınavsız bir eğitim fırsatı sunmasıdır. Türkiye’deki yaşam koşullarının ve üniversite puanlarının çok yüksek olmasından dolayı, sınav sistemiyle yüzyüze gelmek istemeyen birçok öğrencinin tercihi yurtdışı üniversiteleridir. Bu okullar aynı zamanda dünyadaki en iyi okullar arasında oldukları için sık sık tercih edilmektedirler. Yurtdışında sınavsız öğrenci alan üniversiteler, sınavla öğrenci alan üniversitelerin sunduğu her imkanı sunmakta, hatta ve hatta bu imkanların üzerine çıkmaktadırlar.

Peki yurtdışında sınavsız bir şekilde öğrenci alan üniversitelerin hangileri bu imkanları en iyi şekilde sunmaktadır? Cevabı işte burada.

VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Varşova Üniversitesi, sadece iyi bir eğitimi öğrencilerine sağlamakla kalmaz aynı zamanda bünyesinde eğitim almaya gelen kişilere büyük imkânlar sağlar. Dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasında saygın bir konuma sahip olan kurum özellikle Sosyal Bilimler alanlarında ilerlemek isteyen öğrencilerin ana tercihlerinden birisi olmuştur. Aynı zamanda Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Varşova Üniversitesi, bu köklülüğün getirdiği gelenekler sayesinde de akademik mükemmeliyeti öğrencilerine aşılayan, saygın bir eğitim kurumu olmuştur. Polonya’nın öğrencilere sunduğu çalışma hakkı ve düşük yaşam maliyetleri de göz önüne alındığında Varşova Üniversitesi prestijli ve uygun bir seçenek olarak kendisine yer bulmaktadır.

BUDAPEŞTE METROPOLİTAN ÜNİVERSİTESİ

2000 yılında kurulmuş olmasına rağmen gayet dinamik bir altyapıyla yüksek öğrenimde “ben de varım” diyen Budapeşte Metropolitan Üniversitesi, sınavsız eğitim olanağı sunan bir diğer okuldur. Avrupa’nın en güzel ülkelerinden olan Macaristan’ın kadim başkenti Budapeşte’de kurulan üniversite, özellikle Grafik Tasarım ve Animasyon konusunda kendini fazlaca geliştirmiş bir eğitim kurumudur. Macaristan’ın sunduğu ekonomik avantajlar ve ülkenin Avrupa’ya açılan bir kapı olması dolayısıyla da Budapeşte Metropolitan Üniversitesi yurtdışında sınavsız eğitim almak isteyen öğrenciler için yerinde bir tercihtir.

KAZAN DEVLET TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

Ekonomik açıdan son derece uygun bir ülke olan Rusya’da 1890 yılından bu yana faaliyet gösteren Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi, Kazan şehrinin en eski eğitim kurumlarından birisidir. Birden fazla konuda geniş çaplı akademik araştırmaların yürütüldüğü ve yeniliklerin yapıldığı bu okulun eğitmen kadrosunda ise 300 kadar profesör bulunmaktadır. Dünyanın 4 kıtasından öğrencilerin bünyesinde eğitim gördüğü uluslararası bir üniversite olan Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi, özellikle mühendislik ve teknik alanlardaki yeterliliği ile bu alanlarda ilerlemek isteyen öğrenciler için kusursuz bir sınavsız üniversite şansıdır.

Siz de yurtdışındaki üniversitelerden birini sınav stresi olmadan yaşamak ve sınavsız eğitim hakkı tanıyan diğer yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Alanında kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşerek, yurtdışı eğitimi sürecinizi en doğru ve en kaliteli şekilde planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız