DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Sınavsız Öğrenci Kabul Eden Hukuk Fakülteleri

Babil Kralı Hammurabi’nin ilk yazılı kanunları yürürlüğe koymasından beri binlerce yıldır uygarlığımızın bir parçası olan hukuk, toplumsal dinamiklerin karmaşıklaşmasıyla giderek önemini artırmış, hem teorik hem pratik anlamda modern dünyanın en önemli disiplinlerinden biri haline gelmiştir. Hukukun önemi arttıkça, hukuk fakültelerinin popülerliği de yükselmiştir. Günümüzde hukuk, üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen en popüler bölümler arasındadır ve bu konumunu uzun süre koruyacağına şüphe yoktur.

Hukuk okumak, kariyeriniz için muhteşem fırsatlar ve statü sağlayabilir. Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan hukuk, size yaşam boyu prestij sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, yüksek gelirli kariyer olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Kariyerinize ister avukat ister hakim veya akademisyen olarak devam edin, bir hukukçu olarak iyi kariyer fırsatlarından mahrum kalmayacaksınız. Hukuk hayatın her alanında yer aldığı için, politikadan uluslararası hukuka, ekonomiden Avrupa Birliği’ne veya aile hukukuna kadar uzanan pek çok alanda kendinize bir kariyer inşa edebilirsiniz.

Hukuk okumak, size hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz çok önemli beceriler kazandıracaktır. Vaka çalışmalarını analiz ederken eleştirel düşünce, araştırma ve çok miktarda veriyi aynı anda işleyebilme becerileriniz muazzam gelişme kaydedecektir. Bunları yaparken, aynı zamanda güçlü sözlü-yazılı iletişim ve sunum becerilerinizi de geliştirmiş olacaksınız. Görevlere açık, mantıklı ve akılcı bir şekilde yaklaşmayı öğreneceksiniz – ve belki de en önemlisi – hem kariyerinizde hem de kişisel yaşantınızda çok önemli bir yetenek olan etkili problem çözme becerilerinizi artıracaksınız. 

Hukukun bu kadar prestijli ve popüler bir alan olduğu düşünüldüğünde, hukuk fakültelerine girmek için ciddi bir rekabet yaşandığı tahmin edilecektir. Üniversite sınavına giren öğrenciler bu durumu yakından bilmektedir. Bu sınavdan başarılı olamayanlar ise çoğu zaman hukuk fakültesi hayallerine veda etmek zorunda kalırlar. Ancak size kaliteli okullardaki hukuk fakültelerine sınavsız kayıt yaptırabileceğinizi, üstelik yurtdışında okuyabileceğinizi söylesek ne derdiniz?Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ayrıcalığıyla yurtdışında sınavsız hukuk okuyabilir, hayallerinizin peşinden giderek iyi bir avukat, hâkim, savcı veya akademisyen olma yolunda ilk adımınızı yurtdışında atabilirsiniz. Hukuk fakültesini yurtdışında okumak, yukarıda saydığımız avantajları daha da artıracaktır. Her şeyden önce, yurtdışında hukuk okumak vizyonunuzu genişleterek yaşam tecrübenizi ve özgüveninizi artıracaktır. Ayrıca başka ülkelerin hukuk sistemlerini birebir deneyimlemek de kıyaslama becerinizi artırarak daha iyi bir hukukçu olmanıza olanak tanıyacaktır. Ayrıca, yurtdışında yaşarken geliştirebileceğiniz yabancı diller de özgeçmişinize bir artı olarak yazılacaktır. 

Yurtdışında sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz hukuk fakülteleri arasında Uluslararası Vizyon Üniversitesi (Makedonya), Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi (Ukrayna), Bakü Devlet Üniversitesi (Azerbaycan) yer almaktadır. Bunlardan Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi’nin dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan, çok köklü bir üniversitedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde ise Türkçe eğitim seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu üniversitenin müfredatı ülkemiz müfredatına paralel ilerlemektedir. Yurtdışında sınavsız öğrenci kabul eden hukuk fakülteleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz alanında tecrübeli ve uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi hızla başlatmak için Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizden bize ulaşabilirsiniz. Acele edin, geleceğinize geç kalmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız