DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Sınavsız Okumak: Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Kardeş ülkemiz Azerbaycan dahilinde bulunan Nahçıvan, 452.000 nüfuslu özerk bir bölgedir. Aynı zamanda, Azerbaycan dahilinde de özel bir statüye sahiptir. Cep yakmayan maddi koşullar ve sınavsız bir eğitim imkanı sağlayan Nahçıvan Üniversiteleri, yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler tarafından tercih sebebidir. Ülke aynı zamanda kültürel açıdan da Türkiye’ye gayet yakındır. Bu sebepten dolayı da öğrenciler tarafından yapılabilecek sağlıklı bir tercihtir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde Sınavsız Eğitim

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Nahçıvan’ın en büyük eğitim kurumudur. Avrupa standartlarında son derece gelişmiş teknolojik imkanlara ve modern laboratuvarlara sahip olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, aynı zamanda bilişim imkanları açısından da gelişmiştir. Avrupa’dakileri aratmayan bir elektronik kütüphaneye sahip olan bu üniversite, devlet bütçesiyle finanse edilmektedir. Globalleşen dünyanın gerektirdiği ortak akademik standartlara uyum sağlayan üniversite, sadece lisans değil aynı zamanda yüksek lisans ve doktora programları da sunmaktadır. Mimarlıktan, öğretmenlik alanlarına, ekolojiden çeşitli mühendisliklere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 4 kıtadan 50 farklı üniversiteyle işbirliği anlaşması yapmıştır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin Sunduğu İmkanlar Nelerdir?

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, bünyesinde modern bir üniversitenin gerektirdiği tüm imkanları barındırmaktadır. Öğrenci hostelleri ve son derece modern, yaşam kriterlerine uygun tasarlanmış öğrenci evleri kurumun bünyesinde mevcuttur. Öğrenciler şayet dilerlerse bu evlerde ikamet etmeyi seçebilirler. Nahçıvan Devlet Üniversitesi aynı zamanda 3 adet TEMPUS hibe projesini yönetmektedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’ne Dair

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği’ne üye bir kurumdur. Bu üyelikler sayesinde okul, güncelliğini her daim korumaktadır. Akademik geleneği ve yeterliliğini gün be gün kuvvetlendiren Nahçıvan Devlet Üniversitesi, bu sebeplerden dolayı lisans, yüksek lisans veya doktora alanlarında sınavsız eğitim imkanına ulaşmak isteyen öğrenciler için gayet etkili bir tercihtir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde Eğitim

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde eğitim dili Rusça veya Azerbaycan Türkçesi’dir. Azerbaycan Türkçesi, Türkiye’den gelen ve Türkiye Türkçesi konuşan öğrencilerin öğrenmekte ve adapte olmakta zorluk çekmeyeceği kolay bir dildir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, içinde barındırdığı imkanların genişliği, Türk kültürüne yakınlığı ve Türkiye ile olan organik bağı sayesinde Türkiye kökenli pek çok öğrencinin yeni eğitim yuvası olabilir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan toprakları dahilinde batılı ve Avrupa’lı bir eğitim geleneğini yaşatan bir yüksek öğrenim kurumudur. Bu sebepten dolayı da uluslararası çapta düşünen öğrencilerin kolaylıkla adapte olabileceği bir üniversitedir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde alınacak bir eğitim uluslararası çapta tanınırlığa ve saygıya sahip olduğu için öğrencileri kariyerlerinde ileriye taşımayı başaracak bir seçenektir.

Yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerini ziyaret etmenizi kesinlikle öneriyoruz. Bu sayede size en uygun olan programı seçebilir ve yurtdışında bir üniversitede kaliteli bir eğitim alma şansına sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız