DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Sınavsız Pedagoji Okumak

Çocuk eğitimi konusunda uzmanlaşmak isteyen idealist kişilerin sık sık yöneldiği bir alan olan pedagoji özellikle son 10 yılda yapılan iş imkanı iyileştirmeleri sayesinde akademik camiada da büyük önem kazanmaya başlamış saygın bir bölümdür. Bu bölümde eğitim almanın en önemli avantajlarından birisi hastaneler gibi prestijli kurumlarda iyi bir pozisyonda çalışma fırsatı edinmekle beraber bir insanın en önemli gelişim dönemi olan çocukluğu sırasında doğru yönlendirmede bulunabilecek bir konum edinmektir.

Her ne kadar son zamanlarda akademik önem kazanmaya başlamış olsa da pedagoji alanı yurtiçinde hala gereken ilgiyi görmemektedir. Bu sebepten dolayı pek çok öğrenci iyi bir pedagoji eğitimi almak için yurtdışında yönelmektedir. 

Yurtdışında pedagoji eğitimi almaya yönelen öğrencileri buna iten bir diğer önemli sebep ise Türkiye’deki sınav sisteminin yetersizliği ve zorlayıcılığıdır. Yurtdışında eğitim veren pek çok üniversite sınavsız bir eğitim seçeneği sunduğundan dolayı pedagoji eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

Yurtdışında pedagoji eğitiminin en iyi şekilde alınabileceği ülkelerin başında Sırbistan gelmektedir. Avrupa’nın merkezinde bulunan bu genç ülke uygun maliyetli yaşam koşulları ve öğrencilere sağladığı güçlü akademik imkanlar sayesinde rakibi olan ülkelerin arasından kolaylıkla sıyrılmaktadır.

Sınavsız bir üniversite eğitiminin renkli bir hayat ile bir araya geldiği Sırbistan’ın başkentinde bulunan Belgrad Üniversitesi, Avrupa’nın en gözde eğitim kurumlarından birisidir. Yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma alanında kamu yararına faaliyetlerde bulunan, yasal düzenlemelere tabi bir eğitim kurumu konumundaki Belgrad Üniversitesi 200 yıllık tarihi süresince toplumun yararını sürekli gözetmiş bir eğitim kurumudur. Tüm mezunlarının ve öğretmenlerinin ülkenin bilimsel, akademik, kültürel ve sosyolojik yaşamına katkıda bulunduğu üniversite aynı zamanda pedagoji alanında Avrupa’nın en gelişmiş üniversitelerine parmak ısırtacak kadar detaylı bir eğitim programı sunmasıyla tanınmıştır. 

Modern çağın gerektirdiği tüm meydan okumalara başarılı bir şekilde uyum sağlayan eğitim kurumu aynı zamanda iki asırlık geleneğinden gelen değerleri de muhafaza ederek Avrupa’nın önde gelen yüksek öğrenim kurumlarından birisi olmayı başarmıştır. Gerçek bir ulusal marka olarak uluslararası ün kazanmayı başaran üniversite mezunları hem Sırbistan’da hem de yurtdışında kolaylıkla iş bulabilmektedir.

Bugüne değin 300.000 kadar öğrenciye eğitim vermiş olan Belgrad Üniversitesi’nin bünyesinde 31 adet fakülte ve 13 adet enstitü mevcuttur. Uluslararası eğitim camiasında “Uyumayan Şehir” adıyla anılan Belgrad’ın en yüksek kaliteye sahip eğitim kurumu olan üniversiteden mezun olan öğrenciler global bir vizyon kazanırlar ve eğitimleri süresince akademik yönleriyle beraber sosyal ve kültürel yönlerini de geliştirme fırsatı edinirler. Bu davetkar ve avantajlı sebeplerin yanı sıra Belgrad Üniversitesi dünyadaki en iyi 1000 eğitim kurumu arasında da yer almaktadır.

Yurtdışında sınavsız pedagoji eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için, yurtdışı eğitimi konusunda deneyimli eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. Kaydınızı en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek için Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız