DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurtdışında Sınavsız Psikoloji Lisans Eğitimi Alabileceğiniz  4 Ülke!

Hangi ülkede sınavsız psikoloji lisans eğitimi almak istersiniz? Bosna-Hersek, Macaristan, Makedonya, Polonya ve Rusya yurtdışında psikoloji okumak isteyen gençler tarafından tercih ediliyor. YKS veya ülkelerin yerelinde yapılan hazırlık sınavı şartı olmadan üniversite okuma avantajı tanıyan bu ülkelerde bulunan eğitim kurumları, akademik kadroları ve eğitim fırsatları konusunda birbirleriyle yarışıyor.

Sırpça, İngilizce, Türkçe ve Rusça dillerinde psikoloji eğitimi alabileceğiniz üniversiteler arasında ülkelerin ve şehirlerin sunduğu fırsatlara, yaşam ve eğitim maliyetlerine göre karar verebilirsiniz. Hazırlık sınıfı okuyarak bilmediğiniz dilleri öğrenebilir, psikoloji lisans eğitiminin ardından yüksek lisans programlarına da katılarak akademik kariyerinizde ilerleyebilirsiniz.

Sınavsız Psikoloji Lisans Eğitimi Alabileceğiniz 2 Harika Balkan Ülkesi

Balkan ülkeleri, nitelikli eğitimi, uygun maliyeti ve coğrafi konumu gibi avantajlarıyla uluslararası öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Yurtdışında psikoloji okumak isteyen öğrenciler, sınavsız üniversite okumak için Bosna-Hersek ve Makedonya üniversitelerini tercih ediyor.

  • Bosna-Hersek Üniversiteleri: Doğu Saraybosna Üniversitesi’nde 4 yıllık sınavsız psikoloji lisans eğitimi alabilirsiniz. Osmanlı’dan izler taşıyan Saraybosna’da yer alan bu üniversitede Sırpça eğitim verilen bölümler arasında yer alıyor. Eğer sınav şartı olmadan İngilizce psikoloji okumak istiyorsanız, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. 4 yıllık bu programda, hazırlık sınıfı da yer alıyor.
  • Makedonya Üniversiteleri: Sınavsız üniversite fırsatı ve YÖK tarafından geçerli diploması ile Makedonya’nın en gözde eğitim kurumlarından biri olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, aynı programa sahip üniversitelere göre oldukça uygun eğitim maliyetleri ile psikolog adaylarının yüzünü güldürüyor. İngilizce dilinde nitelikli eğitim veren kurumda Psikoloji lisans eğitiminin yanı sıra, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programı da yer alıyor. Ayrıca 1 yıl süren Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi de bulunuyor. Makedonya’da yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, sınavsız psikoloji lisans eğitimi ile yüksek lisans eğitiminin bir arada bulunduğu kurumlardan biridir. Rakibi olan üniversitelerden oldukça uygun fiyata nitelikli eğitim veren bu üniversitede eğitim dilinin Türkçe olması, Türk öğrencilerin oldukça rağbet göstermesini sağlıyor. Üsküp Amerikan Üniversitesi, 3 yıllık psikoloji lisans eğitimi ile öğrenci bütçesini zorlamadan Amerika standartlarında üniversite hayatı vaadediyor.

Balkan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitelerini inceleyerek programlardan eğitim ücretlerine kadar birçok konuda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sınavsız Psikoloji Lisans Eğitimi Alabileceğiniz 2 Avrupa Birliği Üye Ülkesi

Orta Avrupa ülkeleri, sınavsız psikoloji lisans eğitimi ve diğer birçok bölümde sınav şartı olmadan okumak isteyenlerin tercih ettiği destinasyonlar arasındadır. Macaristan ve Polonya üniversiteleri, kaliteli eğitim vermelerinin yanı sıra Batı ve Kuzey Avrupa ülkelerine olan yakınlığı ile de avantaja sahiptir.

  • Macaristan Üniversiteleri: Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinde sınavsız psikoloji eğitimi almaya ne dersiniz? Balkanlar ile Avrupa’nın kalbinde bulunan Macaristan, iki oldukça prestijli üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Bölgenin en köklü üniversitelerinden biri olan Pecs Üniversitesi, 3 yıllık psikoloji programıyla puansız üniversite okuma avantajı tanıyor. Avrupa’daki en iyi 250 yükseköğretim kurumu arasında yer alan Eötvas Lorand Üniversitesi, sınavsız psikoloji lisans programı ile dünya standartlarında eğitim veriyor.
  • Polonya Üniversiteleri: Öğrenci dostu Orta Avrupa ülkesi olan Polonya’ya yer alan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS), 3 yıllık lisans, 2 yıllık yüksek lisans programlarına sahiptir. Üniversitede ayrıca Klinik Psikoloji ve Uygulamalı Deneysel Psikolojik Bilimler yüksek lisans programları da bulunuyor. İngilizce eğitim veren üniversite, sınav şartı olmadan eğitim alma fırsatı sunuyor. Varşova Üniversitesi, 5 yıllık sınavsız psikoloji lisans eğitimi ile psikolog adaylarını arıyor. İngilizce olan program, uluslararası öğrenciler tarafından tercih ediliyor.

Schengen bölgesinde eğitim almak ancak eğitim ve yaşam maliyetlerinizi optimize etmek mi istiyorsunuz? O halde Polonya ve Macaristan sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Psikoloji bölümü başta olmak üzere diğer programlar hakkında bilgi sahibi olmak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız