DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Sınavsız Psikoloji Okumak:  Polonya Üniversiteleri

Euro bölgesinin dışında oluşundan ve para birimi Zloty’nin kur açısından Türk Lirası’na yakınlığından dolayı Polonya, yurtdışında yüksek öğrenim görmek isteyen çok sayıda Türk öğrenci için adeta bir cennettir. Ekonomik kolaylıklarının yanı sıra yüksek öğrenim için kendisini seçen öğrencilere haftada 20 saat part-time çalışma seçeneğini de sunan Polonya, eğitim kalitesi bakımından da Avrupa Birliği standartlarını eksiksiz bir şekilde takip eden ve dünyadaki en iyi %2’lik dilime girmeyi başarmış üniversitelerin ev sahibidir. 

Eğitim programları konusunda ise Polonya’da beşeri bilimlerin en popüler ve saygın alanlarından biri olan Psikoloji eğitimi veren bölümlerin Avrupa’daki rakipleri karşısında büyük atılımlar yaptığı, akademik çalışmaları ve rekabeti yakından takip eden çoğu kişi için ortadadır. Bu beklenmeyen fakat son derece etkili atağın lideri ve öncüsü konumundaki Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması gibi dünyaca tanınan uluslararası sıralamalarda yüksek bir pozisyondadır. 

Dünya üzerinde 20.000’i aşkın araştırma üniversitesi bulunduğu gerçeğini göz önüne alırsak Varşova Üniversitesi’nin dünya üniversiteleri arasındaki %3’lük dilimde kendine yer bulması okuldaki yüksek öğrenimin kalitesini gözler önüne sermektedir. Hazırlık ile beraber 5 yıllık bir psikoloji eğitimi veren üniversite, 3 yıllık eğitim veren diğer Avrupa üniversitelerine kıyasla çok daha geniş bir müfredatı diğer eğitim kurumlarında göremeyeceğiniz bir titizlikle işlemektedir. 

Yaklaşık 47.600 öğrenci her yıl Varşova Üniversitesi’nde eğitim almaktadır. Önemli bir kısmının psikoloji alanında Polonya’da bugüne kadar verilmiş en iyi eğitimi aldığı öğrenciler psikoloji müfredatının yanında uygarlık tarihi, beşeri bilimler, doğa bilimleri gibi disiplinleri de öğrenip, edindikleri bu bilgileri psikoloji eğitimleri ile harmanlayarak algılarını genişletmenin yeni yollarını keşfetmektedirler.

Varşova Üniversitesi’nin yanı sıra Varşova’da bulunan bir diğer eğitim kurumu olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, adından da anlaşılacağı üzere, müfredatının tümünü sosyal bilimler bölümlerinden oluşturan bir yükseköğretim kurumudur. 1996 yılında kurulan ve Polonya’nın ilk özel üniversitesi olan eğitim kurumu, psikoloji alanında hem İngilizce hem de Lehçe bir eğitim vermesiyle öne çıkmaktadır. Yurtdışındaki diğer tanınmış üniversiteler ile arasında sayısız akademik destek ve öğrenci değişimi anlaşması olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin eğitim kalitesi bu akademik yardımlaşmadan ve beslenmeden dolayı her geçen gün yükselmektedir. 

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, kuruluşundan bu güne, öğretimi ve araştırmayı misyon edinmiş bir yükseköğretim kurumudur. Bu eğitim kurumunda yapılan akademik çalışmalar, insanlığa hizmet etmeyi amaçlayan ve bundan dolayı da sarsılmaz bir idealizmle yürütülen araştırmalardır. 

Yurtdışında sınavsız psikoloji okuyabileceğiniz üniversitelere kayıt yaptırmak ve Polonya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için yurtdışı eğitimi konusunda kendini ıspatlamış, deneyimli eğitim danışmanlarımızla İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız