DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Sınavsız Üniversite Okumak İçin Ne Yapmalı?

Lise eğitiminizin sonlarına yaklaşırken veya tamamladığınızda sizi hayatınızın en önemli sınavlarından biri bekler: üniversiteye giriş sınavı. Yaklaşık 12 yıl boyunca aldığınız eğitimi birkaç saatlik bir sınava dökmenizi bekleyen bu sınav sistemi öğrencilerde oldukça büyük bir stres yaratmaktadır. Yıllar içerisinde bu sınav sistemi belli başlı değişikliklere uğramış olsa da bu stres durumu hala yaşanmakta. 

Yine bu stres durumu yüzünden verimsiz sonuçlar elde edebilen, istediği performansı gösteremeyen ancak yıl kaybetmek de istemeyen ya da dil becerilerini geliştirmek, farklı kültürlere tanımak ve farklı bir eğitim sistemi ile tanışmak isteyen öğrencilerin akıllarında “yurtdışında lisans okumak mümkün mü” şeklinde bir soru oluşur. Bu yazımızda, aklında bu soru oluşan öğrencilerin izleyebileceği adımları sıraladık. 

Öncelikle hangi alanda eğitim almak istediğinize karar vermelisiniz. Yurtdışındaki çoğu üniversiteye kayıt yaptırmak için üniversiteye giriş sınavına girmenize gerek yoktur. Birçok okul ve birçok bölüme sınavsız kayıt yaptırabilirsiniz. Ancak tıp ve yetenek gerektiren bölümler söz konusu olduğunda bazı okullar kendi sınavlarını yaparlar. Sizin seçtiğiniz okulun ya da bölümün böyle bir gerekliliği olup olmadığını tespit etmek yapacağınız ilk şey olmalıdır. 

Sınavsız üniversite okumak için ihtiyacınız olan evraklar ise lise diplomanız ve aldığınız derslerin ve notların ayrıntılı dökümü, pasaportunuzun fotokopisi ve bu evrakların tercümesi gibi evraklardır. Alacağınız eğitim dilinde yeterlilik belgesi sunabiliyorsanız eğer bunu da evrak listenize eklemelisiniz. Dil yeterliliği sunamayanlar ise lisans eğitiminden önce hazırlık eğitimi alabilir veya önce yurtdışında dil kursu eğitimi almayı düşünebilirler.

Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizler hem lisans, yüksek lisans, doktora alanında eğitim alabileceğiniz üniversiteler hem de yabancı dil eğitimi alabileceğiniz dil okulları ile ilgili uzun zamandır faaliyet gösteren tecrübeli bir kurumuz. Alanlarında uzman ve deneyim sahibi eğitim danışmanlarımızdan yurtdışında sınavsız üniversite okumak hakkında izleyebileceğiniz yollarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve hayatınızın en önemli adımını atarken yanınızda profesyonel isimlerin varlığını hissederek gönlünüz rahat bir şekilde gelecek planları yapabilirsiniz. Bizimle hemen iletişime geçin veya İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerimizi ziyaret edin, geleceğinizi ertelemeyin

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız