DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Sinema Eğitimi Almak:  Budapeşte Film Akademisi

Resimlerin seri şekilde gösterilmesi ile ortaya çıkan hareketli görüntülerden yaratılan yapıtlara verilen isimdir film. Ortalama iki saatlik bir filmin yapımında o kadar çok parametre vardır ki aslında çok büyük bir ekip çalışmasıdır. Beyazperdede izleyiciye sunulan görsel için arkada yüzlerce kişi çalışır. Sinemada her alanın uzmanlığı kritik öneme sahiptir. Hal böyleyken kaliteli bir sinema eğitimi almak da çok önemlidir. Bu yazımızda, ışık, ses, sahne dekoru, kostümler, senaryo, oyunculuk ve yönetmenlik gibi alanlarda en kaliteli eğitimi alabileceğiniz okullardan biri olan Budapeşte Film Akademisinden bahsedeceğiz sizlere. 

Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Orta Avrupa’daki en büyük sanat ve kültür merkezi olarak kabul görmektedir. Birçok festivale ev sahipliği yapan bu şehir, tarihinin MÖ binli yıllara dayanması nedeniyle oldukça zengin bir kültürel değere sahiptir. Kültürel aktivitelerin sık düzenlendiği Budapeşte’de Sinema eğitimi alırken, tarihiyle, dokusuyla, doğasının güzelliği ve kültürel aktiviteleri ile bu şehir size ilham olacak ve kişisel gelişiminize fazlasıyla katkı sağlayacaktır. 

Ülkenin resmi dili Macarcanın yanı sıra İngilizce de eğitim veren Budapeşte Film Akademisi, uluslararası bir akademi olup yabancı öğrenci sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Film kursları ve uygulamalı eğitim sunan Budapeşte Film Akademisi, film akademisini başta küresel bir iş olarak ele almaktadır. Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi bu sektörün devi olan ülkelerde başarı elde etmesini istediği öğrencilerinin, sektörün gelişen ve güncellenen haline hakim olmalarını sağlamaktadır. Kısaca, film endüstrisinde başarılı bir kariyerin nasıl oluşturulduğunu her aşamada özümseyeceğiniz bir eğitim alacağınızı söyleyebiliriz. 

Yönetmenlik, Senaristlik, Yapımcılık, Sinematografi, Kurgu-Ses Mühendisliği ve Film Analizi alanlarında eğitim alabildiğiniz Budapeşte Film Akademisi’nde akademik eğitim almış eğitmenler, uluslararası film topluluğundan ödüllü film yapımcıları gibi kişiler eğitim vermektedir. 

Budapeşte Film Akademisi hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim ofislerine gelerek alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımızla görüşebilir, kendilerinden birebir bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz öncesinde telefon ve canlı destek hattı üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz. Draft Eğitim’e gelin, belki bir gün Oscar ödüllü filme imza atmanıza sağlayacak kariyerinizi birlikte planlayalım.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız