DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Tıp Fakültesi Okumak Ne Kazandırır?

Dünyanın en eski ve saygın mesleklerinden birisi olan Tıp mesleği hemen hemen her öğrenci tarafından idealize edilen ve arzulanan bir konumda olmuştur. İş imkanlarının sınırının olmadığı bu meslek sağladığı maddi gelir, sosyal prestijden dolayı pek çok öğrencinin hayallerini süslemekle beraber aynı zamanda insanlığa hizmet konusunda sunduğu eşsiz fırsattan dolayı da pek çok birey tarafından tercih edilmektedir. Yurtdışında tıp fakültesi okumak, pek çok yönden avantajlı, saygın ve kalifiye bir eğitim ve kariyerin önemli bir basamağıdır.

Yurtiçinde yapılacak bir Tıp lisansı birçok açıdan yeterli olmasına karşın yurtdışında yapılabilecek bir Tıp lisansının son derece gerisinde kalmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinin arasında ise özellikle Avrupa ülkelerinin Orta Çağ’dan bu yana yerleşik bir tıp geleneğine ve bu konuda Antik Yunan dönemine kadar uzanan geniş kaynaklara sahip olması gelmektedir. Modern tıbbın da büyük bir etki taşıdığı Avrupa ülkeleri, teknolojik açıdan Türkiye’nin fersahlarca ilerisinde olduğundan dolayı da öğrencilere tıp biliminin geleceğe dönük yüzünü çok daha büyük bir rahatlıkla göstermektedir. 

Bu sebeplerin yanı sıra yurtdışında alınacak bir tıp eğitimi, Avrupa ve Amerika üniversitelerinin kendi aralarında yaptıkları anlaşmaların sayısının fazlalığından dolayı bu eğitimi alacak öğrenciye uluslararası bir uzmanlaşma ve kariyer fırsatı da sunmaktadır. Bu tarz bir fırsat sayesinde öğrenciler tıp kariyerlerini dünyanın en gelişmiş ülkelerinde sürdürme fırsatıyla beraber farklı tıp disiplinlerini de kolaylıkla öğrenme şansına erişirler. 

Yurtdışında tıp fakültesi okuyan öğrenciler aynı zamanda bu alanda dünyada adını en çok duyurmuş akademisyenlerden ders alma fırsatını da kaçırmayarak isimlerini en iyilerin arasına yazdırmaya doğru da yönelebilir ve üretim dolu bir akademik kariyere başlayabilirler. Ayrıca yurtdışındaki üniversitelerin sunduğu yoğun staj imkanları ve tıbbi materyaller öğrencilere bu kutsal mesleği yurtiçinde hayal edemeyecekleri bir genişlikte pratik etmelerini sağlayarak onları işlerinin gerektirdiği ince ayrıntılı düşünme biçimine de hazırlar. 

Türkiye dışındaki bir yurtdışı ülkesinde tıp eğitimi almanın en büyük avantajlarından birisi de elbette ki sınavsız eğitim seçeneğidir. Yurtdışındaki bir çok üniversite öğrencilerine Tıp alanında dahi sınavsız eğitim alma fırsatı vermektedir ki bu durumun ülkemizde ne kadar stresli bir hazırlık süreci içerdiği artık herkesçe bilinen Tıp bölümüne kıyasla avantajları öğrencilerin psikolojik sağlığından tutun da kazandıkları zamana kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Sınav stresinden uzak bir şekilde üniversite maceralarına başlayacak olan yurtdışı tıp öğrencileri bu sayede üstlerinde herhangi bir yorgunluk olmadan yoğun bir odakla eğitimlerini sürdürme fırsatı bulacak ve haliyle yurtiçindeki meslektaşlarına göre eğitimlerinde ve dolayısıyla mesleklerinde daha yüksek bir başarı oranı yakalamaya açık olacaklardır.

Yurtdışında tıp eğitimi almak ve yurtdışında tıp eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin hangileri olduğunu öğrenmek için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız