DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Tıp Mühendisliği Eğitimi:  Riga Teknik Üniversitesi

Sağlık sektöründe kullanılan teknolojik sistemlerin, elektronik aletlerin, malzemelerin, cihazların, aygıtların üretim, geliştirme ve kullanılmasında rol alan kişilere tıp mühendisleri denir. Aynı zamanda tıp laboratuvarlarının düzenlenmesine de katkı sağlayan tıp mühendisleri, cihazların, aletlerin vb. sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olurlar. Peki tıp mühendisliği eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversiteler hangileridir? 

Letonya, yurtdışı eğitimi denilince ilk akla gelen ülkelerden biridir. Dünyanın en iyi okullarına ev sahipliği yapan ülkelerden biri olan Letonya, Bologna sürecine dahil olması ile köklü ve kaliteli okullarını, dünya çapında bir seviyeye taşımıştır. Bu küçük ülkenin %50’si, hatta belki daha fazlası ormanlık alanlarla kaplı olup doğayla gerçekten bütünleşmiş bir ülkedir. Öğrencilerin keyifle vakit geçirdiği Letonya, farklı ülkelerden gelen öğrencileri ve gençleri ile dinamik bir ülkedir. 

Riga Teknik Üniversitesi, Letonya’nın başkenti Riga’da bulunan, Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması 2016-2017'de 800+ bandında yer alan bir yükseköğretim kurumudur. QS World University sıralamasının 2018 versiyonunda ise 651-700 aralığına yerleşmiştir. RTU, EECA (Doğu Avrupa ve Orta Asya) üniversiteleri arasında 64. sırada yer alarak, Letonya’nın en iyi ikinci ve Baltık ülkelerinin en iyi 7. üniversitesi olmuştur.

Başarısını girdiği dereceler ve mezunlarının başarısı ile en iyi şekilde yansıtan Riga Teknik Üniversitesinden alacağınız diploma tüm Avrupa’da ve dünyanın pek çok ülkesinde geçerliliğe sahiptir. Her yıl yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren üniversitede 572’den fazla akademisyen görev yapmakta olup bir bu kadar da araştırma ekibi bulunmaktadır. Elektrik ve Mobil İletişimden Giyim ve Tekstil Teknolojilerine, Hava Taşımacılığından Bilgisayar Mühendisliğine kadar pek çok bölümde ders alabileceğiniz Riga Teknik Üniversitesi, Tıp Mühendisliği alanında en iyi eğitimi alabileceğiniz okullardan biridir. Eğitim dili İngilizce olan Riga Teknik Üniversitesinde lisans süresi ortalama 3 yıl olup bölüme göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Tıp Mühendisliği, Riga Teknik Üniversitesi ve Letonya’nın diğer okulları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımız size akademik kariyerinizi planlarken yardımcı olmak için Ankara, İstanbul ve İzmir’deki Draft Yurtdışı Eğitim ofislerimizde beklemektedirler. Yurtdışı eğitim alanında profesyonel bir destek için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nı tercih edin! 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız