DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Tıp Okumak

Yurtdışında eğitim, günümüzde artık pek çok kişinin tercihi haline gelmiştir. Eğitim ve yaşam masrafları açısından ülkemizdeki üniversite koşullarıyla hemen hemen aynı düzeyde bulunan yurtdışı eğitim programları, öğrencilerin ve velilerin giderek daha çok dikkatini çekmektedir. Özellikle tıp eğitimi almak isteyenler, sınavsız giriş hakkı ve uygun yaşam şartlarını düşünerek yurtdışına yönelmektedir. Yurtdışı eğitim gündeme geldiğinde, pek çok kişinin aklına YÖK denkliği sorusu gelmektedir. Kurumumuzun çalıştığı tüm okullar YÖK tarafından tanınan okullardır, bu nedenle çalıştığımız okulları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte YÖK, gerekli gördüğü durumlarda söz konusu eğitimi gerçekten alıp almadığınızı tespit etmek amacıyla seviye tespit sınavı yapabilmektedir.

Yurtdışında tıp eğitimi alabileceğiniz birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler arasında Makedonya, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Azerbaycan yer alır. Bu ülkelerde tıp eğitiminizi tamamlayabileceğiniz köklü ve iyi üniversiteler bulunmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’e giren üniversiteler arasında Lodz Tıp Üniversitesi/Polonya, Sumy Devlet Üniversitesi/Ukrayna, Wroclaw Tıp Fakültesi/Polonya, Jagiellonian Üniversitesi/Polonya, Belgrad Üniversitesi/Sırbistan (İngilizce-Sırpça), Varşova Tıp Üniversitesi/ Polonya ve Karazin Kharkiv Üniversitesi (Ukrayna) sayılabilir. Tıp eğitimi ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da aynı şekilde 6-7 yıl kadar sürmektedir. Eğitim dili genellikle İngilizce, Rusça ve Sırpçadır. Yurtdışında Türkçe tıp eğitimi almak isterseniz Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesini de tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında tıp eğitimi alma yolunda alanında profesyonel eğitim kadromuz ile çalışmak isterseniz bizlere müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla ulaşabilir, dilerseniz İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze görüşebilirsiniz. Tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanları tüm eğitim hayatınız boyunca yanınızda olacak, eğitim konusunda yaşayabileceğiniz herhangi bir soruna hızla müdahale ederek çözüme kavuşturacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız