DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Tıp Okumak Hayal Değil!

Tıp alanında kariyer yapmak birçok üniversite adayının hayali. Dünyanın en prestijli mesleklerinden biri olan doktorluk gerek iş imkanlarının fazlalığı gerekse sunduğu yüksek hayat standardıyla dünya genelinde çok sayıda öğrencinin tercihidir. Hayallerini üniversite sınavıyla kısıtlamak istemeyen ya da uluslararası düzeyde eğitim almayı hedefleyen öğrenciler için yurtdışında tıp eğitimi veren üniversiteler çok iyi birer tercih olabilmektedir.

Tıp alanında yurtdışı eğitim seçenekleri oldukça fazladır. Pek çok üniversite yabancı öğrenci kabul etmekte ve Avrupa ülkeleri, Amerika ve Kanada’da geçerliliği olan bir tıp eğitimi vermektedir. Herhangi bir sınav koşulu olmadan tıp eğitimi alabileceğiniz okullar olduğu gibi İngilizce veya eğitim alacağınız ülkenin anadilinde eğitim şansınız da vardır. Tıp eğitimine kabul koşulları ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de çoğu ülkede temel bilim dalları konusunda yeterlik aranabilmektedir. Eğitim dili İngilizce olan okullarda eğitim almaya başlamak için İngilizce yeterliğinizi belgeleyecek sınav sonucunuz önem teşkil eder. Bu yeterliğe sahip değilseniz lisans eğitimine başlamadan önce alacağınız 1 yıllık hazırlık eğitimiyle bu koşulu sağlamanız mümkündür.

Çağımızda tıp alanında sürekli yeni gelişmeler yaşanmakta, gelişen teknoloji sayesinde yeni araştırma ve tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Hal böyleyken yurtdışında tıp eğitimi almak uluslararası tıp camiasını daha yakından takip edebilmenize; seminer, konferans ve diğer bilimsel toplantılara katılabilmenize imkân sağlar. Yurtdışında tıp eğitimi almanın bir diğer avantajı ise dil becerilerinizin güçlenmesi olacaktır. Çoğu üniversite tarafından verilen ve Avrupa ülkeleri, Amerika ve Kanada gibi pek çok ülkede tanınırlığı olan mavi diploma sayesinde yurtdışında doktorluk yapma imkanına sahip olacaksınız. 

Yurtdışında tıp eğitimi veren bazı okullardan söz etmek gerekirse örneğin QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda ilk 1000 üniversite içerisinde yer alan, uluslararası prestije sahip bir üniversite olan Varşova Tıp Üniversitesi, dünya çapından pek çok üniversite ve kuruluşla iş birliği içerisinde olan Sumy Devlet Üniversitesi, dünyanın en iyi ve köklü üniversitelerinden sayılan  ve Çekya’da bulunan Charles Üniversitesi, yine Polonya’da bulunan Lodz Üniversitesi, Estonya’da yer alan Tartu Üniversitesi uluslararası düzeyde ve Avrupa standartlarında tıp eğitimi alabileceğiniz okullardan bazılarıdır. Büyük bir çoğunluğu İngilizce eğitim seçeneği de sunan bu okullarda tıp eğitiminin yanı sıra eczacılık, veterinerlik, diş hekimliği gibi alanlarda da eğitim alınabilmektedir.

Yurtdışında tıp eğitimi almak alanında uzman ve iyi yetişmiş bir doktor olmanın yanı sıra kazandırdığı uluslararası vizyon, sosyal ve kültürel gelişim ile de iş hayatında sizi bir adım öne çıkaracaktır. Yurtdışında tıp eğitimiyle ilgili merak ettiklerinizi sormak, tıp eğitimi alabileceğiniz üniversiteler hakkında daha detaylı bilgi edinmek için uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek görüşmelerinizi yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız