DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yurtdışında Turizm Eğitimi Nerede Alınır?

Turizm yıllardır karlılığını korumayı başarmış bir sektör olarak yabancı dilleriyle para kazanmak ve kariyer yapmak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi olmuştur. Bunun dışında dünyada pek çok öğrencinin sayısız ülkeden ve kültürden insanı tanımasına olanak sağlayan ve bu sayede onları daha bilgili hale getiren turizm sektörü kendini devamlı olarak yenileyen ve her zaman sirkülasyona sahip olan bir sektördür. Ve özellikle yurtdışında turizm eğitimi almanın avantajları oldukça fazladır diyebiliriz.

Bu alanın yurtdışı ile olan bağlantısının farkında olan öğrenciler, turizm eğitimlerini yurtiçinde değil de yurtdışı ülkelerde almak için adımlar atmaktadır çünkü yurtdışında alınacak bir turizm eğitimi öğrencileri farklı kültürler ile bir araya getirmenin yanı sıra onlara yeni bir yabancı dil öğrenmenin de kapısını aralayarak insanlara ve dünyaya yönelik bakış açılarını geliştirecektir.

Yurtdışında alınabilecek bir turizm eğitiminin en iyi verildiği yerlerden birisi de yüksek turistik potansiyeliyle ve dünyanın dört bir yanını gezen vatandaşlarıyla bilinen Ukrayna’dır. Turistik açıdan hem sık sık turist çeken hem de dışarıya yüksek miktarda turist yollayan bu ülkede alınacak bir turizm eğitimi öğrencilerin hem bu alanda uzun yıllardır ismini duyurmuş bir ülkede kaliteli bir eğitim almasını sağlar ve eğer Türkiye’de çalışacaklarsa gelecekteki potansiyel müşterilerinin en çok bulunduğu ülkelerden birisinin kültürünü yakından tanıma fırsatını onlara verir.

Akademik ve ekonomik açıdan ise Ukrayna, yurtiçinde alınacak bir lisans eğitimine kıyasla öğrencilerine büyük kolaylıklar sunan bir ülkedir. Sınavsız eğitim fırsatına sahip olan Ukrayna aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha ucuzdur. Rusça ve İngilizce eğitimin bir arada verildiği ülkede turizm öğrencileri birden fazla dil üzerinde ustalaşma şansı da edinir. Bu durumun dışında öğrencilerin aileleri vizeleri olmadan sadece pasaportla ülkeyi ziyaret edebilir.

Bünyesinde eğitim görecek öğrencilere büyük avantajlar sağlayan Ukrayna’da iyi bir turizm eğitiminin alınabileceği üniversitelerin başında ise Kharazin Kharkiv Üniversitesi gelmektedir. Kharazin Kharkiv Üniversitesi ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin’in ardından 1804 yılının Kasım ayında kurulmuş bir eğitim kurumudur. Doğu Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından birisi olan Kharazin Kharkiv Üniversitesi, Lviv Üniversitesi’nden sonra Ukrayna’nın en eski ikinci öğretim kurumudur.

Kharazin Kharkiv üniversitesinin öğrencilere sağladığı en önemli şanslardan birisi de ÖSS sınav şartı aramamasıdır. Bu üniversitede eğitim görmek için meslek lisesi veya lise diploması yeterlidir. Akreditasyon seviyesi 4 olduğundan dolayı eğitiminin kalitesinden şüphe duyulamayacak Kharazin Kharkiv üniversitesi bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim bölüme bağlı olarak alınabilmektedir ki bu çok yönlülük Kharazin Kharkiv’i öğrencilerin vazgeçilmezlerinden kılmıştır.

Yurtdışında turizm eğitimi almak, yurtdışında eğitim görmek ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için, alanında deneyimli eğitim danışmanlarımızla İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizde görüşebilir ve yurtdışı eğitiminizi birlikte planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız