DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yurtdışında Türkçe Eğitim Alın!

Yurtdışında eğitim alarak hem akademik anlamda kendinizi geliştirebilir hem de yeni kültürlerle tanışabilirsiniz. Peki, yurtdışındaki üniversitelerde de ana dilinizde eğitim görebileceğinizi biliyor muydunuz? 

Yurtdışında Türkçe eğitim imkânı sağlayan üniversiteleri tercih ederek başka bir dilde yetkin olmamanızın akademik başarınızı olumsuz etkileme riskinden kurtulabilirsiniz. Böylece, yeni bir dil öğrenmek de stresli bir zorunluluk olmaktan çıkıp keyifli bir ilgi alanına dönüşecektir. Kimileri için yabancı dilde üniversite eğitimi almak o dili öğrenmeyi kolaylaştırırken kimileri içinse bu aksine, baskılayıcıdır ve dil öğreniminin olduğu kadar ders takibinin de aksamasına sebep olur. Eğer yurtdışında Türkçe eğitim alabilmek size de cazip geliyorsa Makedonya ve Azerbaycan’da yer alan üniversiteleri değerlendirebilirsiniz.

Makedonya’nın Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu ve ağırlıklı olarak Türkçe konuşulan Gostivar şehrinde yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumudur. Tüm derslerin Türkçe olarak verildiği üniversitede, 5 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları uygulanmaktadır. Üniversitede yer alan fakülteler Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Bilişim Fakültesidir.

Aynı zamanda Azerbaycan’da Azerbaycan Türkçesiyle eğitim alabilirsiniz. Alacağınız hazırlık eğitiminin ardından Azerbaycan Türkçesiyle hiçbir zorluk yaşamadan eğitiminize devam edebilirsiniz. Azerbaycan’da pek çok farklı alanda kaliteli eğitim olanakları sunan köklü üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversitelerin birkaçından bahsetmek gerekirse, modern eğitim binalarıyla öğrencilerine ve akademik kadrosuna kapsamlı olanaklar sağlayan Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin, 4 kıtadan 50 üniversiteyle işbirliği bulunmaktadır. Uluslararası ilişkilerini derinleştirmiş bu üniversite, dünya çapında ve modern bir eğitim kurumudur. Azerbaycan’ın en saygın ve köklü üniversitelerinden olan Bakü Devlet Üniversitesi ise 17 fakültede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. 46 farklı ülkeden üniversiteyle uluslararası işbirlikleri olan bu üniversite dünya genelinde saygınlığını arttırmaktadır. Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi de ülkenin en köklü eğitim kurumlarından biridir. 1 hazırlık, 7 lisans ve 1 yüksek lisans fakültelerinin bulunduğu üniversitede 34 bölüm bulunmaktadır. Azerbaycan’da daha pek çok kaliteli ve köklü üniversitede Azerbaycan Türkçesiyle hayalinizdeki branşta eğitim görebilirsiniz.

Yurtdışında Türkçe eğitim olanaklarıyla ilgili daha fazla bilgi almak ve ana dilinizde eğitim veren üniversiteleri yakından tanımak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşme ayarlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız