DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışında Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler Hangileridir?

Günümüzde artık pek çok öğrenci, üniversite sınavının yorucu etkisinden kurtulmak ve iyi bir kariyer şansı elde etmek için yurtdışı üniversitelerine yönelmektedir. Uluslararası geçerliliğe sahip diploma avantajı sağlayan yurtdışı üniversiteleri pek çok açıdan avantajlıdır diyebiliriz. Özellikle yurtdışında Türkçe eğitim veren üniversitelerin de bulunuyor olması, bu avantajları ikiye katlamaktadır.

Yurtdışında Türkçe Eğitim Veren Ülkeler

Yurtdışında Türkçe Eğitim veren ülkelerin başında Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya gelmektedir. Öğrenci dostu olması ile bilinen Makedonya, Türkçe eğitim veren okulları bünyesinde barındırıyor oluşunun dışında, uygun fiyatlı bir eğitim seçeneği de sunmaktadır. Yaşam şartlarının uygun oluşu, mimari güzellikleri, tarihi dokusu ile Makedonya yurtdışında üniversite okumak isteyen çoğu öğrencinin ilk seçenekleri arasındadır.

Makedonya’nın Türkçe Eğitim Veren Üniversiteleri Hangileridir?

  • Amerikan Üniversitesi: Amerikan Üniversitesi, Makedonya’nın ve hatta Avrupa’nın en kaliteli okullarından biridir. Mimarlık bölümünde Türkçe eğitim olanağı sunan bu kaliteli okul, İngilizce dilinde de eğitim vermektedir. Bilgisayar Mühendisliği, Hukuk, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji ve İşletme alanlarında da kaliteli eğitimler sunan Amerikan Üniversitesi, dünyanın pek çok yerinden gelen öğrenciyi bünyesinde barındırır.
  • Uluslararası Vizyon Üniversitesi: Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin tüm bölümleri Türkçe okutulmaktadır. Hukuk, Bilişim Mühendisliği, İktisat ve Mimarlık alanlarında eğitim alabileceğiniz okul, Makedonya’nın Türk nüfusunun bol olduğu yer olan Gostivar’da bulunmaktadır.

Yurtdışında Türkçe eğitim alabileceğiniz bir diğer ülke Azerbaycan’dır. Kültürel yakınlık ile de ön plana çıkmakta olan komşu ülke Azerbaycan, 1993’ten itibaren üniversite ve yüksekokullarda bir reform ve yeniden yapılandırma süreci başlatmıştır. Bu sayede Avrupa standartlarında müfredatlar ile eğitim olanağı sunan ülke, yurtdışında Türkçe eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilesi bir ülkedir.

Azerbaycan’ın Türkçe Eğitim Veren Üniversiteleri Hangileridir?

  • Azerbaycan Teknik Üniversitesi: Lisans, yükseklisans ve doktora programları ile eğitim olanağı sunan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Türkçe eğitim alabileceğiniz en kaliteli yurtdışı okullarından biridir. Aynı zamanda Rusça eğitim olanağı da sunan okul, 1950 yılında  Bologna kriterlerine uygun olarak kurulmuştur.
  • Bakü Devlet Üniversitesi: Dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi sıralamasında yer alan Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın açık ara en kaliteli okullarındandır. YÖK tarafından da tanınırlığı bulunan okul, 1500 yabancı öğrenciyi bünyesinde ağırlamaktadır. 46 ülkeden, farklı üniversiteler ile işbirliği içerisinde olan Bakü Devlet Üniversitesi, kaliteli bir müfredatı da öğrencilerine sunmaktadır.

Yurtdışında Türkçe eğitim veren diğer okullar hakkında daha detaylı bilgi almak ve bu okulların birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız