DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Türkçe Hukuk Okuyun!

Hukuk okuyarak avukat, savcı veya hâkim olmayı hayal ediyorsunuz, ancak ülkemizdeki sınav sisteminde istediğiniz puanı alamadınız mı? Sorun değil! İstediğiniz puanı alamadıysanız hayallerinizden vazgeçmenize hiç gerek yok!

Draft Eğitim ayrıcalığıyla sunduğumuz sınavsız yurtdışı eğitim seçenekleri sayesinde hukuk fakültesine sınavsız kayıt yaptırabilirsiniz!

Yurtdışında Türkçe üniversite seçeneklerinden iki ülkede faydalanabilirsiniz: Makedonya ve Azerbaycan. İki ülkeyle sahip olduğumuz sıkı tarihsel ve kültürel bağlardan dolayı ne Makedonya’da ne de Azerbaycan’da yabancılık çekecek, kendinizi ülkenizde hissedeceksiniz. 

İstanbul’a uçakla sadece bir saat uzaklıkta bulunan Makedonya, ülkemize coğrafi yakınlığı nedeniyle de pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu avantajının yanında, doğrudan Türkçe hukuk eğitimi alabileceğiniz mükemmel fırsatlar sunar. 

Makedonya’nın Gostivar şehrinde faaliyet gösteren Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Türkçe hukuk eğitimi alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’da tamamen Türkçe eğitim veren, bu şekilde akredite edilmiş olan üniversitedir. Müfredatı Türk üniversite müfredatına paraleldir. Dolayısıyla, Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde hukuk okuduğunuz takdirde Türkiye’de mesleğinizi icra ederken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız!

Yurtdışında sınavsız Türkçe hukuk okuyabileceğiniz diğer seçenekler, Azerbaycan’da yer alır. Azerbaycan’da hukuk okuyabileceğiniz üniversiteler arasında en önemlisi, dünyanın en iyi 1000 üniversitesinden biri olan Bakü Devlet Üniversitesi’dir. Bakü Devlet Üniversitesi’nde hukuk eğitimini Azerbaycan Türkçesi veya Rusça tercihle alabilirsiniz. Azerbaycan Türkçesi, Türkiye Türkçesine çok benzediği için çok hızlı adapte olabilirsiniz. 

Yurtdışında sınavsız Türkçe hukuk eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, size özel seçeneklerimiz ve fırsatlarımız için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Danışmanlarımız, konu hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri size aktarmaktan ve birlikte kariyer planlaması yapmaktan memnuniyet duyacaklar. Bize Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden ulaşabilirsiniz. Acele edin, hayallerinizi ertelemeyin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız