DRAFT BLOG

Yurtdışında Türkçe Mimarlık Okumak İster Misiniz?

Türkiye’de mimarlık eğitimi almak isteyen ancak sınav sistemine takılan öğrenciler için yurtdışındaki üniversiteler önemli alternatifler oluşturmaktadır. Yurtdışındaki bazı üniversitelerde mimarlık eğitimi almak için sınav şartı olmaması da bu konuda büyük bir avantaj sağlar. Makedonya, bu ülkelerden biridir. Makedonya’da okumak için aranan şart lise mezunu olmaktır. Lise diplomanızla ana dilinizde, Türkçe mimarlık okuyabilirsiniz!

Makedonya’nın Üsküp kentinde bulunan Mit Üniversitesi, Üsküp Mit Üniversitesi olarak da bilinmektedir. Makedonya’nın önemli eğitim kurumlarından biri olarak bilinen okul, Türkçe mimarlık eğitimi vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile eğitim işbirliği içerisinde bulunan Mit Üniversitesi deneyimli akademisyenleri ile çok başarılı, öncü bir üniversitedir. Avrupa ve Amerika’da uygulanan eğitimin gözlemlenerek yeni bir akım öncülüğünde yapılan dersler öğrencilere başarılı olmalarında çok büyük fayda sağlamaktadır.

Köklü eğitim kurumlarıyla birçok öğrenciye eğitim hizmeti sunan Azerbaycan’da da Azerbaycan Türkçesi ile mimarlık eğitimi alabilmeniz mümkündür. Azerbaycan’da mimarlık eğitimi veren kurumların başında gelen Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, 1920’de açılmış ve eğitim süresi boyunca hem farklı enstitülerin bünyesinde hem de Bakü Politeknik Enstitüsü olarak hizmet vermiştir.

Toplam dokuz fakülte ile eğitim veren Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 50 dönüm arazi üzerine kurulmuş bir kampüse sahiptir. Kampüs içerisinde 5 eğitim binası, uygulama laboratuvarları, öğrenci kulüpleri, tüm binalarda okuma salonları, bilimsel araştırma merkezi, internet bağlantılı bilgisayar merkezleri, kafeteryalar ve spor alanları bulunmaktadır.  Üniversite bünyesinde ayrıca 450 bin kitaptan oluşan bir kütüphane yer almaktadır.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde; Mimari Tasarım ve Şehircilik, Peyzaj Mimarlığı, Mimari Proje ve Anıtların Restorasyonu, Tasarım, Mimarlık ve Güzel Sanatlar bölümlerinde eğitim alabilmeniz mümkündür. 

Yurtdışında Türkçe mimarlık eğitimi almayı planlıyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’yla bu alanda en kaliteli programları sunan partner okullarımızı daha yakından tanıyabilirsiniz. Makedonya ve Azerbaycan’da eğitim imkanları ve daha fazlasıyla ilgili bilgi almak için Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Kapsamlı ve kaliteli yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak geleceğinizi bir an önce planlamak için bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız