DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yurtdışında Türkçe Üniversite Fiyatları: Makedonya

Başkenti Üsküp olan şirin mi şirin bir Balkan ülkesi olan Makedonya aynı zamanda Türk öğrencilerin yurtdışında eğitim için en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Makedonya’nın bu konuda öne çıkmasının en önemli sebeplerinden birisi ülkede Türkçe’nin çok sık konuşulması ve bölge insanının örf ve adetlerinin Türk örf ve adetlerine fazlasıyla yakın olmasıdır. Bu kültürel yakınlıkla beraber dünyanın dört bir yanında eğitim vermiş olan kaliteli akademisyenleri de bünyesinde toplayan üniversitelere sahip olan Makedonya bu sebepten dolayı kalifiye bir yurtdışı eğitiminin de merkezi olmuştur.

Sınavsız üniversite eğitimi vermesiyle de öğrencilerin göz bebeği konumunda olan Makedonya’nın yurtdışı eğitimindeki bir diğer artısı da eğitim dilinin Türkçe olduğu üniversitelere ev sahipliği yapmasıdır. Tümüyle Türkçe bir müfredata sahip bölümlerin bulunduğu bu üniversitelerin müfredatı da aynı zamanda Türkiye’deki üniversitelerin müfredatıyla uyumlu bir hale getirildiği için YÖK Denkliği gibi hassas konularda öğrenciler asla problem yaşamamaktadır. 

Eğitim ücretleri açısından da öğrencilere son derece makul ödeme seçenekleri sunan bu üniversitelerin başında ise Makedonya’nın Gostivar adlı kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Türkçe’nin yoğun bir şekilde konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kent olan Gostivar, Makedonya’nın batısında yer almaktadır ve bu kentin en güzel yerine kurulmuş olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır.

Türkiye’de eğitim veren üniversite ders programlarına uygunluğunun yanı sıra uluslararası üniversitelerin yakından takip ettiği Bologna sürecine de akredite olmuş olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi eğitim-öğretim ve araştırmada evrensel bir ölçütü ve etik değerleri benimseyen bir eğitim kurumudur. Eğitim dünyasında benimsediği değerlerin etkili bir şekilde uygulanmasını uluslararası eğitim ve araştırma ağlarını olabilecek en verimli şekilde kullanarak sağlayan Uluslararası Vizyon Üniversitesi nitelikli insan ve iş gücünü arttırarak geliştirme çabası içerisindedir.

Makedonya’nın en iyi eğitim kurumlarının arasında yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin eğitim vizyonu, ulusal ve uluslararası alanda yapılan bilimsel çalışmaların ışığında sosyal ve kültürel açıdan donanımlı, geleneksel değerleri çağdaşlığın getirdiği açık görüşlülükle bir araya getirmeyi başarmış ve meslek bilincine sahip bireylerin yetişmesine önem veren ve onlara değer katan, eğitim dünyasında başkalarıyla rekabet etmek yerine kendisine yeni bir yol açan bilgiye açık, yenilikçi, ileri görüşlü, özgürlükçü ve akademik bir kurum olmaktır.

Akademik arka planı son derece güçlü olan bu eğitim kurumu aynı zamanda uygun fiyatlarıyla da tanınmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde alınacak bir psikoloji eğitiminin ücreti yıllık 3000 Euro iken, mimarlık eğitiminin fiyatları 3200 Euro’dan başlamaktadır. Kurumun yıllık eğitim ücretleri 2500 ve 3200 Euro arasında değişmektedir.

Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Makedonya üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız