DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Ücretsiz Üniversiteler: Almanya

Yurtdışı eğitim denince akla gelen ilk ülkelerden birisi de dünyanın sanayileşmesine öncülük etmesiyle tanındığı kadar eğitim alanına yaptığı büyük katkılarla da yüzyıllardır adından söz ettiren ve dünyanın en prestijli üniversitelerini bünyesinde bulunduran fırsatlar ülkesi Almanya’dır. Avrupa’nın merkezi konumundaki bu kadim ülke, Reform döneminden beridir büyük bir azim, kararlılık ve disiplin ile sürdürdüğü yüksek öğrenim atılımları sayesinde dünyanın dört bir yanından öğrenci çekmeyi başarmıştır. Bu öğrencileri iyi yetiştirerek başarısına başarı, prestijine prestij katan Almanya yurtdışı eğitimi konusunda Avrupa’da lider konumdadır.

Refah seviyesi ile göz kamaştıran Almanya’yı yurtdışı eğitimi konusunda cazip kılan en önemli özellik devlet üniversitelerinin ücretsiz olmasıdır. Cüzi bir harç dışında öğrencilerden maddi anlamda hiçbir şey talep etmeyen Alman devlet üniversiteleri verdikleri kaliteli eğitimin yanı sıra bu avantajla da öne çıkarlar.

Kaliteli bir eğitimin ücretsiz bir şekilde verildiği Almanya’da bu iki elementi bir araya getiren en tanınmış üniversitelerden birisi ülkenin başkenti Berlin’de 1810 yılından bu yana eğitim veren Berlin Humboldt Üniversitesi’dir. Almanya’nın en köklü üniversitelerinden birisi olan bu eğitim kurumu 2010 yılında 200. Yaşını kutlamış ve bu kutlamalar sırasında üniversitenin misyonunu oluşturan bilim, araştırma ve eğitim anlayışının aralıksız geliştirilmesi vurgulanmıştır.

Berlin Humboldt Üniversitesi uzun tarihi boyunca sayısız büyük değişikliğe uğramış bir eğitim kurumudur ki bu değişimlerin en sonuncusu ve belki de en önemlisi 1989 yılında Doğu Almanya’nın Batı Almanya ile birleşmesi sürecinde gerçekleşmiş, Almanya’nın en şöhretli profesörleri bu üniversitenin bünyesinde görev yapmaya başlamıştır.

Berlin Humboldt Üniversitesi, Haziran 2012 tarihinde diğer 11 Alman üniversitesiyle beraber Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görülmüş bir eğitim kurumudur. Alman Federal Hükümeti tarafından verilen bu ödül sayesinde Berlin Humboldt Üniversitesi en iyi 10 Alman üniversitesi arasında yerini almıştır.

Berlin Humboldt Üniversitesi’nde görev yapan araştırmacılar toplumun ihtiyaç duyduğu konularla beraber yakın gelecekte ortaya çıkabilecek zorlukları kolaylaştırmaya yönelik akademik çalışmalarla da ilgilenmektedirler. Kurum, tüm enerjisini kusursuz bir akademik araştırma zemini oluşturmaya odaklamıştır ve bu sayede inovatif yeteneklerini olabilecek en yaratıcı şekilde ortaya koyabilecek öğrenciler yetiştirmektedir. Berlin Humboldt Üniversitesi’nde 2018 yılı itibariyle yaklaşık 33.000 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerin 5.000 kadarı yabancı ülkelerden gelmektedir. 9 fakülte bünyesinde yoğunluklu bir yüksek öğrenim eğitiminin verildiği kurumda 424 profesör, 2012 öğretim ve araştırma görevlisi sorumluluk almaktadır.

Almanya’da alınacak son derece kaliteli bir eğitimi ücretsiz bir şekilde veren okulların arasında kendisine kalıcı bir yer edinmiş Berlin Humboldt Üniversitesi, Alman devletinin öğrenci dostu ve sosyal yapısının kalifiye bir eğitim anlayışı ve disiplinle harmanlanmasının biricik örneklerindendir. 

Dünyanın en köklü üniversitelerini bünyesinde barındıran Almanya’da eğitim almak ve kayıt yaptırmak için eğitim danışmanlarımızla İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizde görüşebilir kaydınızı en sağlıklı yoldan gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız