DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Üniversite Okumak:  Polonya Devlet Üniversiteleri

Eğitim alanında dünyadaki ilk 1000 üniversite arasına giren okullarıyla tanınan Polonya, aynı zamanda sınavsız eğitim seçeneği de sunan bir ülkedir. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ekonomik açıdan da son derece uygun olan bu ülke bünyesinde eğitim gören öğrencilere haftada 20 saatlik bir part-time çalışma imkanı da sunar. Bundan dolayı Polonya hem öğrenciler hem de ebeveynler için ekonomik açıdan rahatlatıcı, özgürleştirici ve ferah bir yurtdışında eğitim deneyimi sunan bir ülkedir. Yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok insana çözüm odaklı, modern ve kaliteli bir eğitim sunan Polonya devlet üniversiteleri ise, eğitim alanındaki yenilikçi hedefleriyle öğrenciler için vazgeçilmez bir eğitim kapısıdır.

Yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilere herhangi bir sınav uygulanmadığından dolayı Polonya’daki bir devlet üniversitesinde eğitim görmek; vize, pasaport ve lise diploması üçlüsüyle mümkün ve kolay bir hale  gelmektedir.

Yükseköğretimin Lehçe ve İngilizce dillerinde verildiği Polonya’da eğitim gören öğrenciler aynı zamanda hazırlık eğitimi alma hakkına da sahiplerdir ancak ülkedeki resmi yüksek öğrenim süresi üç yıl olduğundan dolayı bu durum öğrencilerin vakit kaybetmesine yol açmamaktadır. Devlet üniversiteleri açısından kendisini son derece geliştirmiş olan Polonya’da yüksek öğrenim ücretli olsa da bu ücretler Türkiye’deki özel üniversitelere ve yurtdışındaki diğer devlet üniversitelerinin harçlarına kıyasla makul seviyede bulunan rakamlardır. 

Polonya’da eğitim görebileceğiniz en iyi devlet üniversitelerinden birisi 20.000 kadar araştırma üniversitesi arasındaki %3’lük dilimin içerisinde olan Varşova Üniversitesi’dir. Varşova Üniversitesi, uluslararası sıralamalar açısından Polonya’nın en iyi üniversitesidir ve Avrupa’daki diğer rakiplerine kıyaslandığında dahi çok daha üstün bir eğitim sunmaktadır. Ucuzluk kategorisinde Avrupa’nın ilk beş kentinden birisi olan Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan üniversite aynı zamanda kariyer açısından da son derece isabetli bir seçimdir çünkü yapılan anketlere göre bu üniversitenin mezunlarının %94’ü mezun olduktan sonra yeteneklerinin gerektirdiği bir işe yerleşmeyi başarmıştır.

Varşova Üniversitesi’nin yanı sıra Polonya’nın en büyük öğrenci kenti konumundaki Lodz’da bulunan Lodz Üniversitesi de Polonya’daki devlet üniversitelerine yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler için gayet uygun bir seçenektir. 1945 yılında eğitime başlayan üniversitenin 12 fakültesinde 45 farklı bölüm mevcuttur. Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Enformatik, Ekonometri ve İşletme bölümlerinde İngilizce eğitim sağlayan üniversite yurtdışındaki birçok eğitim kurumuyla yaptığı anlaşmalardan dolayı çift diploma imkanı da sunar.

Son olarak üç yüz yıllık bir tarihe sahip olan Wroclaw Üniversitesi de Polonya’daki bir devlet üniversitesinde yurtdışı eğitimi almak için idealdir. Kurum 10 fakültede 26.000’den fazla lisans öğrencisine eğitim vermektedir. Özellikle felsefe alanında çok gelişmiş bir program seçeneği sunan üniversitede alacağınız bir eğitim size dünyaya karşı yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.

Polonya devlet üniversitelerinden herhangi birine kayıt yaptırmak ve yurtdışı eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız