DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Üniversite Okumak İyi Bir Karar Mı?

Kendi ayaklarımızın üzerinde durabilmek ve kariyer anlamında iyi yerlere gelebilmek, devlette çalışabilmek ya da okumuş, kültür sahibi bireyler olabilmek için, amacımız maddiyat ya da maneviyat her ne olursa olsun, çocukluğumuzdan yetişkin olduğumuz yaşlara gelene kadar eğitim alıyoruz, okula gidiyoruz. Lise eğitimimizi tamamlarken kendimizi yoğun bir ders çalışma temposunun içerisinde üniversite sınavına hazırlanırken buluyoruz. Farklı ilgi alanları, farklı özelliklere sahip, farklı hayatlarda yaşayan binlerce öğrenci birkaç saat içerisinde tüm bilgi birikimini aktarma durumunda kalınca sonuçlar her zaman istenildiği gibi çıkmayabiliyor. 

Yurtdışında üniversite eğitimi almanın size sağladığı en büyük, en önemli avantaj işte bu durumda ortaya çıkıyor. Üniversite sınavına gerek olmaksızın kayıt alan bölümlerin bulunması bazı öğrencilerin bir sene kayıp yaşamasından kurtarmakta. Veyahut lisenin başlarında okumak istediği bölümden daha sonra vazgeçmek gibi bir durum yaşayan insanlara da yurtdışında istediği bölümü seçme imkanı veriliyor olması ayrıca bir avantajdır. 

Yalnızca bu avantajları mı var, elbette hayır. İçinde bulunduğumuz çağ, teknoloji çağı, global bir çağdır. Artık cebimizde bulunan akıllı telefonlar, akıllı saatler sayesinde dünyanın diğer bir ucunda yaşanan bir olaydan, gelişmeden haberdar olabiliyoruz. Peki, dünyayı bu kadar küçülten şey yalnızca teknoloji mi? Değil. Aynı zamanda İngilizcenin bu kadar yaygın bir şekilde bilinmesi, konuşulması da dünyayı globalleştiren bir unsur. Yurtdışında üniversite eğitimi almayı, sizin gibi farklı ülkelerden gelen insanlarla bir arada eğitim almanızı sağlayan şey de aslında yurtdışındaki üniversitelerin İngilizce dilinde eğitim veriyor olmasıdır. 

Hem dil yetinizi geliştirip hem de farklı coğrafyalardan, kültürlerden gelmiş insanları tanımak, iş hayatına atıldığınızda karşılaşacağınız, bir arada çalışacağınız farklı insanlarla iyi iletişim kurabilmenizi sağlayacaktır. Bunlara ek olarak yurtdışında üniversite okumak sizi farklı bir eğitim sistemi ile tanıştıracak. Dünyanın en iyi üniversiteleri listesine girmiş okullarda eğitim alırsanız, ülkenize döndüğünüzde önünüze farklı farklı birçok kapı açılacağına eminiz. 

Yurtdışında üniversite eğitimi alabileceğiniz okullar hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizi ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyim sahibi eğitim danışmanlarımızdan sizin için en uygun okul ve bölümü seçmenizde yardımcı olmalarını isteyebilir, ihtiyacınız olan bütün bilgiyi kendilerinden edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız