DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Üniversite Okumak Neden Önemli?

İyi bir meslek sahibi olabilmek, devlette çalışmak ya da en azından kültürlü bireyler olmak için her birimiz 12 ila 17 yıl arasında eğitim alıyoruz. Artık neredeyse her iş kolunda istenen üniversite diplomasını almak bile bazen istediğimiz işe girebilmek için yeterli olmuyor. Yabancı dil öğrenmek, özellikle İngilizce bilmek bir iş görüşmesinde talep edilmemişse avantaj sağlıyorken günümüzde çoğu meslek grubunda neredeyse zorunlu tutulmaktadır. 

Türk eğitim sistemi batı eğitim sistemleri baz alınarak oluşturulmuş ve geliştirilmiştir. Yaklaşık 20 sene önce Türkiye’nin Bologna Sürecine dahil olmasıyla, özellikle üniversite eğitiminde Avrupa’daki üniversiteler ile belirli bir standart yakalama çalışmaları başlatıldı. Kolay anlaşılır, birbirleriyle karşılaştırılabilir yükseköğretim diploma ve/veya dereceleri oluşturmayı amaçlayan Bologna Süreci kapsamına dahil olan Erasmus programı ile ülkemizden pek çok öğrenci Avrupa’da, Avrupa’dan çok sayıda öğrenci ise Türkiye’de bir en fazla iki dönem eğitim almaktadır. 

Yurtdışında üniversite okumak kişiye çok sayıda avantaj sağlar. Mezun olduğunuzda alacağınız diplomanın yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa’da ve hatta dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olacak dolayısıyla iş bulma seçeneğiniz de Türkiye ile sınırlı kalmayacaktır. Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan Schengen ülkelerinden birinde okursanız, eğitim süreniz boyunca 26 ülkeyi gezme imkanına sahip olursunuz. Seyahat özgürlüğü sağlayan Schengen vizesi ile bu ülkeler arasında rahatça seyahat edebilirsiniz. Örneğin tren ile pek çok ülke arasında ulaşım sağlayabilirsiniz, bilet fiyatları da oldukça uygundur. 

Bilim, sanat, moda, eğlence, teknoloji gibi hemen her alanda hayatımızı değiştirecek, geliştirecek yeniliklere imza atan Avrupa ülkelerinde üniversite eğitimi görmek okuduğunuz bölümle ilgili gelişmeleri yakından takip etmenize hatta parçası olmanıza vesile olabilmektedir. Bunun yanı sıra, eğitiminiz sırasında yapabileceğiniz staj imkanları daha sonra meslek hayatınızda sizi ön plana çıkaracak, prestij sağlayacak önemli imkanlardır. 

Yurtdışında eğitim almak, yabancı dilinizi, farklı kültürler öğrenerek, dünyanın dört bir yanından gelen farklı farklı insanlar ile birlikte geliştirme imkânı sağlar. Farklı kültürlerden insanlar tanımak ise hayata bakış açınızı, düşünce yapınızı geliştirecek ve ufkunuzu genişletecektir. İletişim becerilerinize büyük katkı sağlayacak yurtdışı eğitiminin bir diğer avantajı ise ailenizden uzakta kendi ayaklarınızın üzerinde yaşamayı öğrenirken hayatın kendisine dair çok fazla şey öğrenecek olmaktır. 

Yani üniversite ile birlikte derin bir hayat tecrübesi de kazanmak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Kendinize en uygun ülke ve okulu bulmak için alanlarında uzmanlaşmış profesyonel danışmanlarımıza güvenebilirsiniz. Ücretsiz kariyer danışmanlığı ve detaylı bilgi almak için İstanbul, İzmir ve Ankara’daki ofislerimizi arayın veya randevu alarak bizi ziyaret edin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız