DRAFT BLOG

Tüm Kosova İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Üniversite Okumak Ücretsiz Mi?

Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin en büyük hayallerinden birisi bu eğitimi ücretsiz olarak gerçekleştirmektir ancak yurtdışında eğitim veren pek çok ülkenin üniversiteleri öğrencilerinden yıllık ücretler talep etmekte bu ücretler Türk Lirası kuruna endekslendiğinde hem yurtdışında eğitim alacak öğrenci hem de bu öğrencinin velileri için büyük problemler oluşturabilmektedir. Bu sebepten dolayı yurtiçinde üniversite okumaktan vazgeçip yurtdışına yönelen pek çok öğrenci kaliteli bir eğitimi ücretsiz olarak alabileceği alternatiflere yönelmektedir.

Bu alternatifleri sağlayan üniversiteleri bünyesinde barındıran ülkelerin başında Almanya gelmektedir. Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri arasında ilk sırada yer almakla beraber aynı zamanda devlet üniversitelerinde harç ücreti talep etmeyen ender ülkeler arasında olduğundan dolayı yurtdışında kaliteli bir eğitimi ücretsiz bir şekilde almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi olmuştur.

Bu ülkenin Darmstadt adlı kentinde bulunan bir araştırma üniversitesi olan Darmstadt Teknik Üniversitesi yurtdışında ücretsiz üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için son derece yerinde bir tercihtir. Botanik bahçesi ve açık yüzme havuzuyla Darmstadt kentine renk katmakta olan üniveriste 1877 yılında kurulmuştur ve 1899 yılında doktora derecesinde eğitim vermeye hak kazanmıştır.

Darmstadt Teknik Üniversitesinde toplamda 25.889 öğrenci öğrenim görmekte ve bu öğrencilerin yaklaşık %18’ini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. 2.593 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan üniversitede 253’ü kadın ve 56’sı erkek olmak üzere toplamda 309 profesör görev yapmaktadır. Toplamda 5 mevkide eğitim verilen üniversitenin 164 binası bulunmakta ve bu binalardaki 13 fakültede bulunan 113 programda ücretsiz bir yurtdışı üniversite eğitimi verilmektedir.

Almanya’nın eski başkentlerinden birisi olan Bonn’da yer alan Rheinische Friedrich Wilhelms Bonn Üniversitesi veya kısaca Bonn Üniversitesi yurtdışında ücretsiz bir eğitim almak için Almanya’yı tercih eden öğrenciler için bir diğer önemli seçenektir. Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunmakta olan Bonn kentindeki konumuyla dikkatleri üzerine çeken üniversite mevcut haliyle 18 Ekim 1818 tarihinde III. Friedrich Wilhelm tarafından kurulmuştur ve tarihinin niteliğini 1777 yılında kurulmuş olan Köln Prens Seçmen Akademisi’nin bir devamı olarak görülmesinden almaktadır.

Birçok fakültede 203 farklı bölümde eğitim veren Bonn Üniversitesi’nde toplamda 38.043 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerden 4.000’ini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. 4.100 kadar öğretim görevlisinin görev yaptığı üniversitede toplamda 540 adet profesör faal eğitim vermektedir. Ululsararası alanda yaklaşık 80 üniversite ile ortaklığı bulunan eğitim kurumunun Bonn şehrinde dağılmış biçimde toplamda 349 adet binası bulunmaktadır ve bu binaların 12’sini üniversitenin araşıtrma merkezleri oluşturmaktadır. Kaliteli bir yurtdışı eğitimini ücretsiz bir şekilde almak isteyen öğrenciler için Bonn Üniversitesi son derece sağlıklı, uluslararası camiaca tanınmış bir üniversitedir.

Yurtdışı üniversiteleri hakkında bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız