DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Üniversite Okurken Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında okumak isteyen hemen herkesin aklındaki sorulardan biri de “yurtdışında üniversite okurken çalışabilir miyim?” olmalı. Cevabını şimdiden verelim: Evet.

Yurtdışında alınacak bir üniversite eğitimi özellikle bu eğitim Avrupa Birliği ülkelerinde alınacaksa giderek genişleyen kur farkından dolayı Türk Vatandaşları için maliyetli olabilmektedir. Bu sebepten dolayı yurtdışında eğitim hayali kuran bir çok öğrenci bu hayallerinden ve hayallerinin potansiyel getirilerinden vazgeçmektedir. 

Kur farkı durumu ve Euro’nun gün geçtikçe artan değeri sizi de hayallerinizden uzaklaştırıyorsa üzülmeyin çünkü yurtdışında hatta Polonya gibi kendisini eğitim konusunda son derece geliştirmiş bir Avrupa ülkesinde üniversite eğitimi alırken Euro kazanabilir ve bu sayede yurtdışındaki eğitim ve yaşam masraflarınızın önemli bir kısmını karşılayarak maddi yükünüzü hafifletebilirsiniz. 

Maddi getirilerinin yanı sıra yurtdışında çalışmak size kıymetli bir iş tecrübesi ile beraber uluslararası alanda ve özellikle yurtiçinde fazlasıyla dikkat çekecek iş bağlantıları sağlayacaktır.

Avrupa Birliği vatandaşları dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da haftada 20 saatlik bir çalışma hakkı veren Polonya’da bu süre zarfında çalışarak kazanabileceğiniz miktarla okul masraflarınızın önemli bir kısmını karşılayabilir veya cep harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Yabancı dil becerilerinizin gelişmesi ve bulunduğunuz kültüre adapte olmanız açısından da yüksek öğrenim sırasında çalışmak size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla yaşam maliyetleri açısından çok daha ucuz olan Polonya bu sayede cep harçlıklarınızı ustalıkla kullanmanızı da sağlayacaktır. Ulaşım açısından öğrencilerin yarı fiyatına alabildikleri bir bilet ile önemli şehirlerinin bir çok noktasına ulaşmalarını sağlayan bir metro ağını bulunduran Polonya aynı zamanda bir AB ve Schengen Topluluğu ülkesi olduğundan dolayı içinde çalışarak kazanacağınız harçlıkları bir başka Avrupa ülkesinde vize engeline takılmadan serbestçe harcayabilmenize de olanak sağlamaktadır.

Gerek eğitim gördüğünüz alana dair para karşılığında yapılan stajlara katılarak gerek de baristalık gibi öğrenciler arasında revaçta olan ve sağlam bir maddi getiriye sahip olan meslekleri icra ederek Polonya’nın size sunduğu 20 saatlik yarı zamanlı çalışma imkanını Türkiye’de bir öğrenci olarak bulacağınız mesleklere kıyasla çok daha iyi para kazanarak değerlendirmeniz mümkündür. Çalışma saatinin haftalık 20 saate sabitlenmesinden dolayı okulunuza da zaman ayırmakta güçlük çekmeyecek ve bu sayede hem çalışıp hem okumayı Türkiye’ye kıyasla çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulacaksınız. 

Aynı zamanda bu 20 saatlik çalışma sürenizi Polonya’daki eğitim kurumunuzda kadrolu öğrenci olarak öğrenim gördüğünüz fakülte veya üniversite dahilinde çalışarak da değerlendirebilir ve böylelikle eğitim aldığınız kurumda yapabileceğiniz bir akademik kariyerin tohumlarını da çalıştığınız sırada atarak geleceğinizdeki kariyerinize dair önemli bir yatırım yapma fırsatını bulabilirsiniz.

Yurtdışı üniversiteleri ve yurtdışında okurken çalışmak hakkında daha detaylı bilgi almak ve yurtdışında eğitim almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret edebilir ve uzman eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız