DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yurtdışında Üniversite Okurken Euro Kazanabileceğiniz Ülkeler

Yurtdışında üniversite okumak, özellikle Avrupa ülkelerinde eğitim almak, kur farkı nedeniyle Türk vatandaşları için bazen maliyetli olabiliyor, bunun farkındayız. Ancak yurtdışında eğitim hayali kuruyorsanız fakat kur farkı cesaretinizi kırıyorsa, size iyi bir haberimiz var! Yurtdışında ve hatta Polonya gibi bir Avrupa ülkesinde üniversite okurken Euro kazanabilir, yurtdışında eğitim ve yaşam masraflarınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz. Üstelik, yurtdışında okurken çalışmak size çok değerli bir iş tecrübesi ve kariyerinizin ileriki aşamalarında sağlam iş bağlantıları da sağlayabilir! 

Polonya, Avrupa Birliği vatandaşları haricinde Türk vatandaşlarına da haftada 20 saat çalışma hakkı vermektedir. Haftalık 20 saat çalışarak kazanabileceğiniz meblağ ile okul masraflarınızın bir kısmını karşılayarak veya harçlığınızı kazanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Okurken çalışmak, yabancı dil ve iletişim becerilerinizin gelişimi açısından da çok iyi bir fırsattır.

Aynı zamanda Polonya diğer Avrupa ülkelerine göre yaşam maliyetleri ve okul masrafları daha uygun olan bir ülke olup öğrencilere çok şey vadetmektedir. Örneğin, ulaşım açısından, öğrencilerin yarı fiyatına alabildikleri bilet ile şehrin birçok yerine ulaşan geniş bir ağa sahip metro sistemi kullanılabilmektedir. Diğer taraftan, Polonya bir AB ve Schengen Topluluğu üyesi olduğundan dolayı, Polonya’da üniversite okurken dilerseniz tüm Avrupa ülkelerini herhangi bir vize engeline takılmadan serbestçe dolaşabilirsiniz!

Çeşitli sosyal etkinliklere, sayısız müze, sanat galerisi, opera salonu ve tiyatrosu bulunan Varşova şehri, Polonya’nın başkenti olup Avrupa’nın ilk 1000 üniversitesinden birkaçına ev sahipliği yapmaktadır. Varşova Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi bunlardan bazılarıdır.

Oldukça köklü bir geçmişe sahip bu üniversiteler aynı zamanda verdikleri eğitimin kalitesi ile de dünya çapında bir başarı kazanmış ve öğrencilerin tercihi haline gelmiştir. 

Lodz, başkent Varşova’ya 120 kilometrelik bir mesafede yer alan Polonya’nın ikinci büyük şehridir. Tıpkı Varşova gibi canlı, sosyal ve kültürel faaliyetler açısından zengin bir şehir olup köklü üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. 

1945 yılında kurulan Lodz Teknoloji Üniversitesi, yüksek eğitim kalitesi ve akademik başarısıyla dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında bulunan bir okuldur. Bu okullardan alacağınız diploma yalnızca Avrupa’da değil Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde geçerliliğe sahiptir. Başka bir deyişle, mezun olduktan sonra dünyanın kapıları size ardına kadar açılacak!

Özetlemek gerekirse, Polonya üniversitelerinde kaliteli bir eğitim alırken aynı zamanda haftada 20 saat çalışarak yabancı dilinizi geliştirebilir, çevre edinebilir, iletişim becerilerinizi kuvvetlendirebilir, harçlığınızı kazanabilir, ülkenin kültürünü de yakından öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında üniversite okurken çalışıp para kazanabileceğiniz ülkeler ve tercih edebileceğiniz kaliteli yurtdışı üniversiteleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz randevu alarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan Draft Eğitim ofislerini ziyaret edebilir, tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz! Gelin, geleceğinizi vakit kaybetmeden planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız