DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Uygun Bütçeyle Okumak:  Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan, Türkiye'nin kardeş ülkesi Azerbaycan'ın yetki alanında bulunan bir özerk bölgedir. Öğrenciler için gayet ekonomik koşullara sahip olmasıyla bilinen ve sınavsız eğitim olanağı sunan Nahçıvan, yurtdışında eğitim almak için harika bir seçenektir.

Yurtdışında eğitim görmek isteyen Türk öğrencilerin kültürel açıdan kendilerini en yakın hissedeceği noktalardan birisi olan Nahçıvan özellikle yurtdışında uygun bir bütçe ile okumak isteyen öğrenciler için harika bir seçenektir. Güney Kafkasya'daki çoğu üniversiteden daha iyi bir eğitim imkanı sunan Nahçıvan Devlet Üniversitesi son derece gelişmiş teknolojik olanaklara ve modern bir dizayna sahiptir.

Devletçe sağlanan geniş çaplı imkanlar sayesinde yurtdışında eğitim alacak öğrencilere uygun fiyatlı bir akademik eğitimi kaliteli bir şekilde veren Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nin finansmanı ekonomik açıdan gitgide güçlenen Azerbaycan tarafından sağlanmaktadır ki bu sebepten dolayı Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Türkiye'deki bazı tanınmış üniversitelerden dahi daha iyi imkanlara sahiptir.

Sunduğu yüksek kaliteli eğitim ile beraber konaklama ve yaşam standartları açısından da gayet uygun olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nde alışılageldik öğrenci yurtları mevcut değildir. Bunun yerine son derece uygun fiyatlı öğrenci evleri mevcuttur. Bunun verdiği rahatlıkla öğrenciler son derece özgür bir üniversite hayatını ekonomik zorluklar olmadan ilerletme fırsatını bulmaktadırlar. Birçok yurtdışı eğitim kurumunda son derece pahalı ve zahmetli olabilecek bir lisans veya yüksek lisans eğitimi Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nde keseye son derece uygun bir şekilde verilmektedir ve bu yüzden Nahçıvan Devlet Üniversitesi, yurtdışı eğitimin doğurduğu ekonomik zorluklardan kendisini kurtarmak isteyen bireylerin ilk tercihleri arasında yer almalıdır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nin size vereceği bir diploma hem Türkiye'de hem de Avrupa'da tanınmaktadır. Nahçıvan Devlet Üniversitesi aynı zamanda birçok akademik lisans alanının uzmanlık eğitimini de verdiğinden dolayı akademik kariyer hedefleyen öğrencilerin de tercih edebileceği bir kurumdur. Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nin eğitim dili ise Rusça ve Azerbaycan Türkçesidir. Bu üniversiteye kayıt yaptırma fırsatına erişen Türk öğrenciler, Azerbaycan Türkçesi ile Türkiye Türkçesi'nin benzerliğinden dolayı eğitimlerine kısa sürede alışma imkanına sahip olacaklardır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi aynı zamanda yurtdışındaki bir çok ülkede tanınan bağlantılara da sahiptir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği'ne üyedir. Bu üniversite aynı zamanda yurtdışı kaynaklı 3 adet TEMPUS hibe projesini de yönetmekte olduğundan dolayı sallantıya girmeyecek bir akademik güvenilirliğe sahiptir. Nahçıvan'ın bu seçkin eğitim kurumundaki giderler Türkiye'ye kıyasla çok daha uygundur.

Yurtdışında eğitim alabileceğiniz üniversitelerin hangileri olduğunu öğrenmek ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofislerini ziyaret edebilir, yurtdışı eğitimi konusunda alanında kendini yetiştirmiş eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız