DRAFT BLOG

Yurtdışında Uzaktan Eğitim

Yurtdışında uzaktan eğitim almak, çalışan ve kariyerine devam etmek isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır. Ülkenizde bitirdiğiniz ön lisans bölümü için yurtdışında lisans tamamlama yapabilir, eğer lisans mezunuysanız yüksek lisans yaparak eğitim seviyenizi bir adım ileri taşıyabilirsiniz. İstediğiniz bölüme sınavsız kayıt yaptırabilir, ülkenizde yapacağınız eğitim masraflarına eşdeğer bir bütçeyle yurtdışında uzaktan eğitim alabilirsiniz. Yurtdışında uzaktan eğitim alabilmeniz için aranan tek şart, vize ve final sınavlarına şahsen katılım sağlamanız olacaktır. Bunun haricinde Türkçe eğitim veren bölümleri tercih ederek sınavlarınızda dil sorunu yaşamayabilirsiniz. Dilerseniz Türkçe dışında farklı bir dilde de eğitim alabilirsiniz. Yurtdışında uzaktan eğitim alabileceğiniz üniversiteler arasında Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Ukrayna’da bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi bulunmaktadır.

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Gostivar kentinde kurulmuştur. Gostivar kenti Türk nüfus yoğunluğu en yüksek kenttir. Bu nedenle konuşulan dil Türkçedir. Hem eğitim dili açısından hem de kültürel benzerliklerden dolayı sınavlara gittiğinizde hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Uluslararası Vizyon Üniversitesinin başka bir avantajı da Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip bir kurum olmasıdır. Tüm eğitim programları Türkiye’de eğitim veren üniversitelere ve Bologna sürecine uygun şekilde hazırlanmıştır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi fakülteleri; Bilişim Mühendisliği, Hukuk, Mimarlık, İktisat, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberliktir.

Ukrayna’da bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi; 2002 yılında Sergey Vasileviç Kivalav tarafından kurulmuştur. Üniversite Bologna antlaşması dahilinde ve 4. akreditasyon seviyesindedir. Odessa Uluslararası Humanitarian üniversitesi her yıl birçok farklı ülkeden gelen öğrencileri bünyesine dahil etmektedir. Bunun yanı sıra bünyesinde yabancı vatandaşlar için hazırlık fakültesi de bulunmaktadır. Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesinin eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. Farklı bir dilde eğitim almak istiyorsanız size uygun lisans tamamlama ve yüksek lisans programlarından birini tercih ederek uzaktan eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon üniversitesinde olduğu gibi Odessa Uluslararası Humanitarian üniversitesi de uzaktan eğitim şartı olarak sınavlara şahsen katılmanızı istemektedir. Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi bölümleri; Beden Eğitimi/ Rusça, Ekonomi/ Ukraynaca, Ekonomi ve Yönetim/ Rusça, Dil Bilim & Tercümanlık/Rusça, Hukuk/ İngilizce-Rusça, Diş Hekimliği/ İngilizce-Rusça, Bilgisayar Mühendisliği/ İngilizce-Rusça, Eczacılık/ İngilizce-Rusça şeklindedir.

Çalıştığımız tüm kurumların denkliği YÖK tarafından tanınmaktadır. Ancak YÖK, aldığınız eğitimi gerçekten alıp almadığınızı tespit etmek amacıyla gerekli gördüğünde sizi ‘seviye tespit sınavına’ tabi tutabilmektedir. Sınav geçme notu 40’tır. Bu konuyla ilgili ayrıntıları Yüksek Öğretim Kurumu ile irtibata geçerek de öğrenebilirsiniz. Alanında uzman ‘Draft Eğitim’ kadromuz ile birlikte hareket ederek aklınıza takılan tüm sorular hakkında da ayrıntılı bilgi alıp üniversite eğitiminiz için en doğru kararı verebilirsiniz.

Sizler de eğitiminize yurtdışında uzaktan eğitim seçeneği ile devam etmek istiyorsanız müşteri hizmetlerimizden bizlere ulaşabilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız