DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Uzaktan Eğitim Bölümleri Hangileridir?

Uzaktan eğitim ile üniversite okumak halihazırda kariyerlerine başlamış veya düzenlerini oturtmuş pek çok kişi için büyük bir avantajdır. Bu avantajı değerlendirmek için sınavsız bir uzaktan eğitim programına dahil olmanız gerekmektedir. Türkiye’den ayrılmadan yurtdışında bir üniversitenin diplomasını almak isteyenler, bu seçeneğe sık sık başvurmaktadırlar. Bunun yanı sıra uzaktan eğitim alarak hem geleceğe yönelik para biriktirebileceğiniz bir işte tam zamanlı çalışabilir hem de lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim İçin En Uygun Ülkeler Hangileridir?

Makedonya gibi ülkelerde bulunan bazı üniversiteler uzaktan eğitim için uygun fiyat politikası sunar. Devam mecburiyeti olmadan sadece sınavlara katılarak uzaktan eğitim alma fırsatını yakalayacağınız bu üniversitelerde kolaylıkla eğitim alabilirsiniz. Bu kurumların YÖK denkliğinin de olması gelecekteki kariyeriniz için büyük bir avantajdır. Mezun olduğunuz takdirde bu kurumlardan alacağınız diploma size Türkiye’de iyi şartlarda çalışma imkanı sağlayacaktır.

Yurtdışındaki Hangi Bölümler ve Üniversiteler Uzaktan Eğitime Uygundur?

Makedonya’da bulunan üniversitelerden olan Uluslararası Mit Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Struga Üniversitesi, Vizyon Üniversitesi bünyesinde uzaktan eğitim imkanı bulabilirsiniz. Sağlık bölümleri, Mühendislik, Tıp Fakülteleri, Bilgisayar Programcılığı gibi bölümlerde uzaktan eğitim lisansı yapabilirsiniz. Şayet hayatınızı Türkiye’de kurduysanız ve yurtdışına çıkamıyorsanız bu sizin için büyük bir fırsattır.

Uzaktan Eğitim İle Yüksek Lisans Mümkün Mü?

Tıpkı lisans eğitimi alabileceğiniz gibi, yurtdışında uzaktan eğitim ile yüksek lisans programına katılmanız da mümkündür. Mimarlık, Psikoloji, Hukuk, İktisat, Bilişim Mühendisliği ve daha pek çok alanlarda uzaktan yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Özellikle Makedonya ve Ukrayna bu anlamda saygın kurumları bünyesinde barındırmaktadır.

Uzaktan Eğitim’in Avantajları Nelerdir?

Uzaktan eğitimin pek çok avantajı vardır. Uzaktan eğitim sayesinde hem istediğiniz bölümü çalışarak okuyabilir hem de sınavlara katılmak dışında devam mecburiyeti olmadan zamanınızı istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Yurtdışında uzaktan eğitim ile lisans ve yüksek lisans yapılan bölümlerden herhangi birini tercih etmeniz bunun için yeterlidir. Eğer bahsi geçen bölümlerde eğitim alma fırsatı bulursanız sınavlara gittiğinizde konaklama açısından avantajlı pek çok imkana ulaşabilirsiniz. Yurtlarda kalabileceğiniz gibi apartlar veya kiralık evlerde de uygun fiyatlara kalabilirsiniz.

Uzaktan eğitim gören öğrenciler örgün öğretim gören öğrencilerle aynı haklara sahiptir. Aynı diplomayı alırlar. Uzaktan eğitim gören öğrencilerin aldıkları diploma üzerinde uzaktan eğitim ibaresi bulunmamaktadır.

 Türkiye ve Uzaktan Eğitim

Türkiye ve AB arasında yapılan anlaşmalar kapsamında Türkiye AB Yükseköğretim Alanı projesine dahil olmuştur. Bu kapsamda da Türkiye’deki öğrencilerin, AB ülkelerinde eğitim almaları konusundaki tüm engeller kalkmıştır.

Siz de yurtdışında bulunan üniversitelerden birinde uzaktan eğitim ile lisans ve yüksek lisans programlarına katılmak ve hayallerinizdeki yurtdışı eğitimini prestijli okullardan birinde almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız