DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama Kolaylığı

Lisans tamamlama fikri, iki yıllık bir ön lisans programından başarıyla mezun olmuş pek çok öğrencinin hayalidir. Bu hayalin temelinde ise, okumuş olduğu ön lisans programını dört yıllık bir üniversiteye tamamlayarak iş hayatına daha güçlü girme fikri yatar. Özellikle yurtdışında uzaktan eğitim ile lisans tamamlama kolaylığı sayesinde öğrenciler mevcut yerlerini terk etmeden dört yıllık bir okuldan mezun olurlar.

Lisans tamamlama aynı zamanda dört yıllık bir bölüm isteyip bu bölümün iki yıllığını kazanmış öğrenciler için de harika bir fırsattır. Bunun sebebi ise Dikey Geçiş Sınavı sayesinde iki yıllık ön lisans yapmış öğrencilerin hayalini kurdukları dört yıllık bölüme geçiş yapabilecek olmalarıdır. Örneğin, Adalet mezunu bir öğrenci aslında Hukuk istemiş olabilir ancak puanı yetmediyse Dikey Geçiş Sınavı ile Hukuk bölümüne girebilir. Bununla birlikte, Adalet okumaya karar vermiş bir öğrenci daha sonra dört yıllık bir eğitim almak istediğine karar verebilir. Bu kararın sonrasında da DGS’ye girerek eğitimini dört yıllık bir lisans programına tamamlayabilir.

Neden Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama Yapmalıyım?

Diyelim ki siz de üst paragrafta verdiğimiz örneklere uyarak iki yıllık bir ön lisans programı bitirdiniz. İki yıllık bir ön lisanstan sonra da dört yıllık bir programa geçiş yapmayı arzuladınız. Dolayısıyla bir anda kendinizi Dikey Geçiş Sınavı ile yüz yüze buldunuz ancak bir senenizi kaybetmeyi hiç istemiyorsunuz. DGS sizi endişelendiriyor mu? Canınızı hiç sıkmayın! Yurtdışında uzaktan eğitim ile lisans tamamlama fırsatına siz de kısa sürede erişebilirsiniz.

Dünya gün geçtikçe daha küresel bir hale gelmektedir. Elektroniğin ve internetin yaygınlaştığı günümüzde uzaktan eğitimin avantajları gün be gün artmaktadır. Uzaktan eğitim sayesinde düzeninizin mevcut olduğu şehirden ayrılmadan lisans tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra mevcut işinizde çalışmaya devam ederek kariyerinizi de sürdürebilme imkanı edinirsiniz. Ayrıca, hem geçiminizi sağlayarak hem de okuyarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama İmkanı Sunan Üniversiteler Hangileridir?

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurtdışında lisans tamamlama dendiğinde akla gelen ilk eğitim kurumlarındandır. Türkçe’nin sık konuşulduğu ve Türk nüfusun yoğun bulunduğu Gostivar’da bulunan kurum aynı zamanda Türkçe eğitim vermektedir. Kurumun müfredatı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinin müfredatına paralel hazırlandığından dolayı denklik konusunda da bir olumsuzluk oluşturmamaktadır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi yurtdışında lisans tamamlamaya karar verdiğinizde size devam zorunluluğunu da dayatmamaktadır. Yılda sadece iki defa sınavlara girerek dört yıllık diplomanızı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Aynı zamanda kurum İstanbul’a sadece bir saatlik bir uçuş uzaklığında bulunmaktadır.

Siz de ön lisans bölümünüzü yurtdışındaki kaliteli okullardan birinde ve uzaktan eğitim ile dört yıllığa tamamlamak isterseniz, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilir ve uzman eğitim danışmanı kadromuzla görüşebilirsiniz. Avantajları saymakla bitmeyecek yurtdışı okulları iyi bir kariyerin en önemli basamağı olarak size sunulmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız