DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Psikoloji Okuyabilir Miyim?

Psikoloji bölümü, gerek yurtiçi gerek yurtdışında eğitim hedefleyen pek çok öğrencinin idealidir. Psikoloji okumak isteyen öğrenciler, insan ilişkilerine yönelik yeteneklerini analiz kabiliyetleri ile birleştirirler. Psikoloji eğitimi hem gelir düzeyi hem de prestij açısından fazlasıyla verimlidir. Bu verimlilik, eğitimi alan kişilerin günlük hayatına da yansıyarak onlara keyifli bir ömür sunar. Bu sebepten dolayı sayısız öğrenci lisans hayalini Psikoloji dalına doğru yöneltmektedir.

Psikoloji bölümü okumak size sadece çevrenizdeki insanları değil, kendinizi de mutlu etme yeteneği verecektir. Bu yüzden, bu bölüm sadece çevresindekileri değil kendisini de seven öğrencilerin tercihi olmuştur. Uzunca bir süredir insan sağlığındaki rolü tanınmış olan Psikoloji alanı, özellikle yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin tercih ettiği bölümlerden biridir.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Psikoloji Okuma İmkanı

Mevcut düzeninizi bozacak imkanınız olmadığı halde yurtdışında Psikoloji eğitimi almak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Yurtdışındaki uzaktan eğitim programlarıyla Psikoloji okumak gayet mümkündür. Uzaktan eğitim ile  Psikoloji bölümününü tercih ederek hem yurtdışında bir Psikoloji diploması alabilir hem de sadece vize ve final sınavlarına katılarak mezun olabilirsiniz. Balkan ülkelerindeki programlar bu amaç için uygundur. Bu ülkelerde üniversite okumak aynı zamanda maliyet açısından ülkemizle neredeyse aynıdır. Uzaktan eğitim durumunda sadece kayıt işlemlerinizi ve olası masraflarınızı hesaba katmanız gerekecektir.

Balkanlar’da Uzaktan Eğitim ile Psikoloji Okumak

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Balkanlar bölgesinde uzaktan eğitim ile Psikoloji okumak için ideal okullardan biridir. Vizyon Üniversitesi, Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı şehirde genellikle Türkçe konuşulmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi kaliteli bir eğitim kurumu olup bünyesindeki 4 fakülte kapsamında geniş çaplı yüksek öğrenim programları sunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir. Uzaktan eğitim alacağınız düşünülürse, eğitim dilinin Türkçe olması da sizin için büyük bir avantajdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde hazırlanan ders programları ve müfredat, ülkemizde eğitim veren üniversitelerin ders programına tamamen uygun bir müfredattır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hakkında

Uluslararası Vizyon Üniversitesi rekabet etmek yerine yenilikçiliği, bilgiye açıklığı, sağlamlığı ve özgürlükçülüğü temel almaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi vize ve final sınavlarına katılım sağladığınız takdirde uzaktan Psikoloji eğitimi için belirli bir esneklik gösterir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda yurtdışındaki birçok kurum ve üniversite ile anlaşmalı statüde olduğundan dolayı geniş çaplı bir katılım ve destek ağına sahiptir. Global bir tanınırlığa ve saygınlığa erişmiş bu üniversitede uzaktan Psikoloji eğitimi almak size uluslararası bir kariyerin kapılarını açacaktır.

Yurtdışında kalifiye bir Psikoloji eğitimi almak ve uzaktan öğrenim seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız