DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Uzaktan Eğitim Veren Mühendislik Okulları Hangileridir?

Günümüzün gelişen şartları ile birlikte yurtdışında üniversite okumak artık oldukça kolay hale geldi. Özellikle uzaktan eğitim bu konuda hem maddi açıdan hem de zaman açısından pek çok avantajı bünyesinde barındırmaktadır. Mevcut konumunuzu ve düzeninizi bozmadan eğitim imkanı sunan bu modern uygulama, yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok öğrencinin son zamanlarda tercih ettiği durumların başında gelmektedir.

Özellikle mühendislik gibi son derece prestijli bir bölümü yurtdışında okumak isteyen kişiler, uzaktan öğrenim seçeneği ile bu hayallerini gerçekleştirebilirler. Türkiye’deki sıkıcı ve zorlayıcı sınav prosedürleri ile üniversite hayallerini yarıda bırakan çoğu kişi için bu uygulama, oldukça avantajlı bir durumdur.

Yurtdışında Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir?

Genel olarak yurtdışında alınacak olan bir uzaktan öğrenimin avantajlarını sıralayacak olursak;

  • Daha ekonomiktir,
  • Mevcut konumunuzu değiştirmeden, bulunduğunuz her yerden eğitim alma imkanı verir,
  • Zamandan tasarruf sağlar,
  • Öğrenci merkezlidir,
  • Özellikle bedensel öğrencilerimiz için idealdir.

 

Yurtdışındaki Uzaktan Eğitim Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Okulların kayıt prosedürleri çeşitlilik gösteriyor olsa da, yurtdışında bulunan uzaktan eğitim programlarına sadece lise diplomanız ile kayıt olmanız mümkün. Üniversite sınavı derdi olmadan kayıt yaptırabileceğiniz bu kaliteli uygulama ile yurtdışında saygın bir mühendislik eğitimine başlayabilirsiniz. Ailenizden, sevdiklerinizden ve çevrenizden uzaklaşmadan alacağınız bu uygulamaya kayıt yaptırmak için, okulların kayıt dönemlerini iyi takip etmeniz önerilir.

Hangi Ülkelerde Uzaktan Eğitim Alabilirim?

Avrupa’nın en kaliteli okullarını bünyesinde barındıran Makedonya ve Ukrayna, yurtdışında uzaktan eğitim ile mühendislik okuyabileceğiniz ülkelerin başında gelmektedir. Öğrenci dostu olması ile adından sıkça söz ettiren Makedonya ve Ukrayna, kaliteli okulları ile de yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen pek çok öğrencinin tercih ettiği ülkelerin başındadır. Dünyanın her yerinden öğrenciyi kabul eden Makedonya ve Ukrayna üniversiteleri, size Avrupa’da bir yurtdışı eğitimini uygun fiyatlı ve kaliteli olarak vermektedir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi: Uzaktan Mühendislik Eğitimi

Makedonya’nın ve hatta Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde uzaktan mühendislik eğitimi almanız mümkün. Türkçe eğitim seçeneği de sunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, dil açısından da zorlanmayacağınız bir eğitim ile size kusursuz bir mühendislik eğitimi vermektedir. Mevcut konumunuzu terk etmeden tasarruflu bir şekilde uzaktan eğitim ile mühendislik okumak istiyorsanız, Uluslararası Vizyon Üniversitesi sizin için oldukça idealdir.

Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi: Uzaktan Mühendislik Eğitimi

Ukrayna’nın gözbebeği konumundaki Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi, bir diğer yurtdışında mühendislik eğitimi alacağınız kaliteli okullardandır.  Bologna sürecine dahil olan üniversite 4. akreditasyon seviyesinde olup eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir. Eğitim kadrosunun son derece başarılı olduğu okul, donanımlı bir mühendislik eğitimi sunmaktadır.

Yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile kariyerinizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız