DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Uzaktan Eğitim Yapmak İçin 5 Neden

Türkiye’deki zorlayıcı şartlar ve yetersiz eğitim olanakları, çoğu zaman yurtdışı eğitiminin önünü açar. Ülkemizdeki akademik hayatın getirdiği bazı olumsuz durumlar, bugüne kadar pek çok öğrenciyi Avrupa ülkelerinde üniversite eğitimi almaya yönlendirdi. Ancak her öğrenci üniversite eğitimlerini yurtdışında tamamlamak için yurtdışına gidememektedir. Yurtdışında uzaktan eğitim programları sayesinde öğrenciler, yurtdışı eğitimlerini Türkiye’den alabilmektedirler. Peki, böyle bir eğitimin faydaları nelerdir?

İşte sizler için yurtdışında uzaktan eğitim yapmak için 5 neden:

1. Düzeninizi Bozmadan Yurtdışında Üniversite Okuyun

Yurtdışında uzaktan eğitimin sağladığı en önemli avantajlardan birisi de bu programa dahil olan kişinin yaşadığı ülkede mevcut olan düzenini bozmadan yurtdışı eğitimi alabilmesidir. Yılda sadece 2 defa yurtdışındaki okulunuza sınavlar için giderek işinizi, evinizi ve ailenizi terk etmeden iyi bir üniversite eğitimi alabilirsiniz.

2. Paranız Cebinizde Kalsın

Yurtdışında uzaktan eğitim aldığınızda Türkiye’de kalacağınız için yüksek kurlar sebebiyle en ufak bir ekonomik mağduriyet yaşamazsınız. Ayrıca mevcut işinize de sahip olarak okuyabileceğiniz için maddi açıdan sizi hiç sarsmayacak şekilde iyi bir eğitim alabilirsiniz. Bu sayede hem okuyup hem de para biriktirebilir, kendi geleceğinizi bulunduğunuz yer üzerinden planlayabilirsiniz.

3.Uluslararası Geçerlilik

Yurtdışında alabileceğiniz bir uzaktan eğitim ile okuduğunuz üniversite aynı zamanda uluslararası geçerliliğe sahiptir. Dolayısıyla uzaktan eğitim, yurtdışındaki bir yüksek lisans programının önünü çok rahat açabilir ve akademik kariyer konusunda size parlak bir gelecek sunabilir. Aynı zamanda yurtdışında size uzaktan eğitim verecek üniversiteler Türkiye’de de YÖK Denkliği’ne sahip olduğundan dolayı, Türkiye merkezinden alabileceğiniz bir yurtdışı uzaktan eğitim programı sayesinde, hayatınızı Türkiye’de devam etme şansına da erişirsiniz.

4.Parlak Bir Kariyer Şansı

Şüphesiz ki yurtdışında alınacak uzaktan eğitimin size getirebileceği en büyük şanslardan birisi de parlak bir kariyer şansı sunmasıdır. Üniversitenizin sahip olduğu akademik başarı kariyerinizi gayet olumlu etkileyecektir. Bundan dolayı da köklü uluslararası firmalarda, prestijli bir okulun mezunu olarak, birbirinden farklı, saygın ve etkili işler bulma fırsatına erişeceksiniz.

5.Son Teknoloji Ders Öğretim Sistemleri

Yurtdışında uzaktan eğitim denildiğinde çoğu kişinin aklına pahalı kitaplar gibi ihtimaller gelmektedir. Ancak artık pek çok üniversite teknolojinin sınırlarını zorlayarak örgün derslere online şekilde katılma imkanı sunmaktadır. Ayrıca hocalardan dersleri online kayıt ortamlarında birebir alma gibi seçenekleri de öğrencilerine sunmaktadırlar. Bu gelişmiş teknolojik imkanlar sayesinde örgün birimin derslerine katılma şansı yakalarken; aynı zamanda uluslararası alanlarda adını duyurmuş öğretmenlerden ve akademisyenlerden birebir ders alma şansına da erişirsiniz.

Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile siz de dünyanın en kaliteli üniversitelerinden birini uzaktan eğitim ile okuyabilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımız ile kayıt sürecinizi en sağlıklı şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız