DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Uzaktan Öğretim Hukuk Ve Örgün Öğretim Hukuk Eğitimi

Hukuk bölümü okumak dünyanın en idealist ve prestijli hayallerinden birisidir. Bu sebepten dolayı farklı arka planlardan gelen pek çok öğrenci bu bölümü okumak için canlarını dişlerine takarlar. Bölümü bitirdiklerinde bir avukat, savcı veya hakim olabilir, kamu vicdanının sesi rolünü üstlenebilirler. Hukuk bölümü yüksek bir prestije sahip olduğundan dolayı Türkiye’de kazanması zor bir bölümdür. Bu sebepten dolayı da pek çok öğrenci bu bölümde eğitim alabilmek için yurtdışı alternatifini değerlendirmektedir. Yurtdışında uzaktan öğretim Hukuk ve örgün öğretim Hukuk fakülteleri ise her öğrenci için ideal bir eğitim modelidir.

Ancak bu işin önemli bir püf noktası vardır; hemen hemen her ülke, kendi sistemine göre Hukuk eğitimi vermektedir. Bu durumda yurtdışında Hukuk eğitimi nasıl alınmaktadır? Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde hem örgün hem de uzaktan bir Hukuk eğitimini Türkiye’deki müfredata uygun ve Türkçe dilinde alabilirsiniz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Uzaktan Hukuk Eğitimi

Uluslararası Vizyon Üniversitesi uzaktan eğitim almak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsat oluşturmaktadır. Kurulu düzenini bozmak istemeyen, bulunduğu şehri terk etmeyi düşünmeyen öğrencilerin çoğu uzaktan eğitim programlarını seçmektedirler. Ancak uzaktan öğretim programları özellikle Hukuk eğitimi konusunda az seçenek sunan programlardan biridir. Vizyon Üniversitesi bu konuda bir istisna teşkil ederek uzaktan da Hukuk eğitimi başarılı bir şekilde verir. Öğrencilerin sadece yılda 2 defa sınavlara girmesinin yeterli olduğu bu programda elektronik materyallerden faydalanılmaktadır. Öğrenciler e-mail ile gerekli tüm materyalleri alabilir ve derslere de elektronik ortamdan katılabilirler.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Örgün Hukuk Eğitimi

Uzaktan öğrenim konusunda sayısız avantaja sahip olan bu saygın kurumun, örgün Hukuk bölümü de son derece tercih edilesi bir bölümdür. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın en kusursuz şehirlerinden birisi olan Gostivar’da sizleri beklemektedir. Kurumun bulunduğu şehir Gostivar, 60.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve nüfusun çoğunluğu Türk’tür. Bu sebepten dolayı da bu okulu tercih edip Gostivar’a giden öğrenciler çok az yabancılık çekerler.

Peki Neden Uluslararası Vizyon Üniversitesi?

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih etmek için çok fazla sebep vardır ancak bu sebeplerin başında elbette kurumun bulunduğu ülkenin Türk kültürüne yakınlığı gelmektedir. Uzun zamandır Osmanlı hakimiyetinde bulunan Makedonya ile kültürümüz bu sebepten dolayı çok yakındır. Makedonya bir kenara, bu kurumu diğer Makedonya üniversitelerinden ayrı kılan belli başlı noktalar da vardır. Bu da kurumun Türkiye’ye yakınlığına rağmen Avrupa ile de dirsek temasında çalışıyor oluşudur. Bu yüzden Uluslararası Vizyon Üniversitesi tıpkı Türkiye gibi, Avrupa ve Doğu arasında bir köprüdür desek doğru bir betimleme yapmış oluruz.

Yurtdışında Eğitim Almak Zor Mudur?

Pek çok öğrenci, yurtdışında eğitim almanın oldukça zorlu bir süreç olduğu kanısına sahiptir. Ancak bu durum tamamen yanlış bir algıdır. Maddi açıdan pek çok yurtiçi üniversitesi ile neredeyse aynı fiyatta öğrenim imkanı sunan yurtdışı okulları, kariyerinde belli bir hedefi olan çoğu öğrenci için tercih edilmesi gereken okullar arasındadır.

Siz de yurtdışında hem örgün eğitim ile hem de uzaktan öğretim ile Hukuk fakültesine kayıt yaptırmak, yurtdışı okulları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız