DRAFT BLOG

Yurtdışında Uzaktan Yüksek Lisans Yapılabilir Mi?

Lisans eğitiminizin üzerine bir de yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız ancak çoktan bir işe başladıysanız, bir aile kurduysanız ya da başka herhangi bir sebeple bulunduğunuz yeri terk edemiyorsanız, müjdemiz var! Yurtdışında kaliteli okullarda yalnızca sınavlara katılarak yüksek lisans diploması almak mümkün. 

Uzaktan eğitim ile yüksek lisans alabileceğiniz pek çok bölümü bulunan okullardan biri, bu alanda dünya standardında bir kaliteye ulaşmış olan Makedonya’nın Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nden bahsederek başlayalım. Vizyon Üniversitesi Makedonya’nın Türk nüfusu en yoğun şehri Gostivar’da bulunmaktadır. Bunun size sağlayacağı en büyük avantaj şudur: Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim vermektedir. Yüksek lisans eğitimi alırken yabancı dilinize güvenmiyorsanız bu tam size göre bir seçenek. 

Vizyon Üniversitesi’nde uzaktan yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz fakülteler; Mimarlık, Hukuk ve İktisat Fakültesidir. Ayrıca Bilişim Mühendisliği ve Psikoloji alanlarında da uzaktan yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi dışında hem yabancı dilinizi kullanabileceğiniz ya da geliştirebileceğiniz hem de yurtdışı eğitim kalitesini evinizin konforunda yaşayabilme fırsatı sunan bir diğer okul da Ukrayna’nın Odessa şehrinin merkezinde bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian (Dil) Üniversitesi’dir. Bologna sürecinde 4. seviye akreditasyon sahibi olan okul aynı zamanda uluslararası pek çok uluslararası okul ve kurumla iş birliği içerisindedir. Odessa Uluslararası Dil Üniversitesi’nde İngilizce ve Rusça dillerinde, Eczacılık, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Beden Eğitimi, Dil Bilim ve Tercümanlık, Ekonomi ve Yönetim gibi bölümlerde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gelerek alanlarında uzman ve deneyim sahibi eğitim danışmanlarımız ile birebir iletişime geçebilirsiniz. Sizin için en uygun okul ve bölümü seçmede profesyonel destek almak için vakit kaybetmeden bizi arayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız